Reddit Haberinin Akabinde Bu Altcoinler Uçuyor!

Reddit Haberinin Akabinde Bu Altcoinler Uçuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Reddit Haberinin Akabinde Bu Altcoinler Uçuyor!

Reddit’in 6,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip r/CryptoCurrency topluluğunun lokal tokenı olan Moons (MOON), bu hafta üç haneli bir fiyat artışı kaydetti. Bir analist, etkileyici fiyat artışının muhtemel nedeni olarak Reddit’in hizmet şartlarında yaptığı son değişikliği gösterdi. Ayrıyeten, Reddit’te gündeme gelen bir öbür altcoin de sıçrama yaşadı. İşte Reddit dopingiyle yükselen altcoinler ve yükselişlerinin arkasındaki sebepler…

Bu altcoinler sıçrama yaşadı

Coingecko tarafından takip edilen bilgilere nazaran MOON’un fiyatı yüzde 170 artışla 9 sentten neredeyse 25 sente yükseldi. Kripto para ünitesi SushiSwap, Gate.io ve MEXC’de listelenmiştir. Moons, r/CryptoCurrency sub-reddit’inde gönderileri yahut yorumları için kullanıcılara ödül olarak dağıtılan ERC-20 tokenlarıdır. Tokenlar serbestçe alınıp satılabilir, bahşiş verilebilir yahut topluluk içinde farklı gayeler için harcanabilir. Tokenlar ayrıyeten Reddit’in Vault ismi verilen Ethereum tabanlı cüzdanında da saklanabilir. r/Fortnite sub-reddit’indeki katkılar için ödül olarak dağıtılan Bricks (BRICK) tokenı iki gün içinde yüzde 300 artış gösterdi.

BTC Piyasası: Reddit Haberinin Akabinde Bu Altcoinler Uçuyor! 124 saatlik MOON grafiği

Hafta sonu, r/CryptoCurrency sub-reddit’inde trend olan bir gönderi dikkat çekti. Gönderide Reddit’in hizmet koşullarının değiştiğine işaret edilmekte. Ayrıyeten avatarlar ve Reddit’in topluluk puanları üzere sanal eserlerin ticaretine müsaade verdiğini söyledi. Coingecko’nun kurucu ortağı ve COO’su Booby Ong’a nazaran, Reddit’te yaklaşan değişikliklerle ilgili spekülasyonlar iki tokenin yükselmesine neden oldu. Ong, aşağıdaki sözleri kullandı:

Reddit’in Hizmet Kuralları kısa müddet evvel değişti ve artık Reddit’in tokenlaştırılmış Topluluk Puanlarının ticaretine açıkça müsaade veriyor. Bu değişiklik tıpkı vakitte Reddit’in tokenize edilmemiş Coin ve Ödüllerinin kaldırılmasıyla birlikte gerçekleşti. Reddit’in Topluluk Puanları için şimdi kesin bir değişiklik duyurulmadı, fakat topluluk Reddit’in Topluluk Puanlarına daha fazla değer vereceğini düşünüyor. Bu durum MOON ve BRICK tokenlerinin bu hafta yüzde 100’ün üzerinde kıymet kazanmasına neden oldu.

BTC Piyasası: Reddit Haberinin Akabinde Bu Altcoinler Uçuyor! 224 saatlik BRICK grafiği

CryptoCurrency topluluğundakiler, değişimi olumlu karşıladı

Topluluk puanlarının her vakit takasa açık olduğu bilinmekte. Lakin Ong’a nazaran bunları Reddit uygulaması aracılığıyla takas etmenin zahmetli olduğunu unutmamak gerekir. Ong,  “CP’leri uygulamadan öbür Reddit kullanıcılarına göndermek kolay. Fakat bunları takas etmek için özel anahtarı Reddit cüzdanından dışa aktarmak ve bir kripto cüzdanına aktarmak gerekir. Akabinde CP’leri bir Arbitrum Nova DEX’te takas etmek gerekir”, dedi.  

r/CryptoCurrency subreddit kullanıcıları değişiklik kaidelerine olumlu cevap verdi. Kripto para borsası Kraken, hizmet kurallarındaki değişiklikle ilgili güncellemeleri sağladığı için subreddit’e teşekkür etti. Kraken’in bir üyesi, borsanın “yeni kripto varlıklar eklemeye her vakit açık olduğunu” ekledi. Bu yorum, Kraken borsasında Moons token’ın kesin olarak listelenmesi umutlarını artırdı. Kimine nazaran, bu da token’ın fiyat artışına katkı sağladı.

BTC Piyasası: Reddit Haberinin Akabinde Bu Altcoinler Uçuyor! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap