Real Vision CEO’su Raoul Pal’a Nazaran Ethereum’da (ETH) Yükseliş Yakın Olabilir

Real Vision CEO’su Raoul Pal’a Nazaran Ethereum’da (ETH) Yükseliş Yakın Olabilir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Real Vision CEO’su Raoul Pal’a Nazaran Ethereum’da (ETH) Yükseliş Yakın Olabilir

Real Vision CEO’su ve küresel ekonomi uzmanı Raoul Pal’a göre, bir dizi teknik gösterge Ethereum (ETH) için yükseliş eğilimi gösteriyor gibi görünüyor.

Pal, ETH’nin sürdürülebilir bir yükseliş trendi başlatmanın zirvesinde olduğunu gösteren bir grafik modeli belirlediğini söylüyor. Pal’a göre, Ethereum, tipik olarak düşüş eğiliminin sona ermek üzere olduğunu gösteren ters bir baş ve omuz modeli sergiliyor.

“ETH, ters baş ve omuzların boyun çizgisine yaklaşıyor (modelin hala teyit edilmesi gerekiyor).”

Pal, ters baş ve omuz modelinin geçerliliğinin, piyasanın tepe ve dip noktalarını veya olası piyasa dönüm noktalarını tahmin etmek için kullanılan DeMark göstergesindeki okumalarla desteklendiğini söylüyor.

“Ama Daily DeMark yarın 13 ve 9 gösteriyor… bu nedenle, bu model için oldukça tipik olan ilk denemede koparma muhtemelen başarısız oluyor. Genellikle bir trend çizgisinde kamanın ortasına keskin bir geri çekilme ve ardından yukarı yönlü kırılma olur. Ters baş ve omuzun geçerli olma olasılığı, mevcut olan Haftalık DeMark 9 tarafından önemli ölçüde artırıldı… Düşük seviyeyi oldukça mükemmel bir şekilde tutturdu.”

DeMark göstergesindeki 13 rakamı, piyasanın tersine çevrilmeye açık olduğunu gösteriyor. Pal ayrıca, Ethereum Bitcoin (BTC) ile eşleştirildiğinde, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto varlığın, geçen yılın Mayıs ayına kadar uzanan bir kanaldan çıkmadan önce kripto para liderini istikrarlı bir şekilde geride bırakmaya hazır göründüğünü söylüyor.

“Ve ETH/BTC devam eden bir konsolidasyona benziyor ve bayrağın tepesine doğru hareket etmeli ve daha sonra zamanı geldiğinde patlak vermeli.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap