Rapçi Nas, NFT Aracılığıyla Şarkılarının Telif Haklarını Paylaşacak

Rapçi Nas, NFT Aracılığıyla Şarkılarının Telif Haklarını Paylaşacak

Paylaş
BTC Piyasası: Rapçi Nas, NFT Aracılığıyla Şarkılarının Telif Haklarını Paylaşacak

Amerikalı dünyaca ünlü rap sanatçısı Nas, hayranlarına iki parçasının telif haklarını NFT yoluyla alma fırsatı verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT müzik platformu Royal ile güçlerini birleştiren ünlü hip hop sanatçısı, NFT aracılığıyla hayranlarının “Ultra Black” ve “Rare” adlı şarkılarının telif hakkına sahip olmasını sağlayacak.

Şarkının Telif Hakkının %50’si NFT Sahiplerinin Olacak

Royal platformu, Nas’ın telif haklarını paylaşacağı NFT şarkıları 11 Ocak’ta resmi web sitesinde satışa sunulacak.

Nas, şarkıların yayın haklarının %50’sini NFT’yi satın alan kişilere devredecek. Sanatçının King’s Disease ve King’s Disease II albümlerinde yer alan Ultra Black ve Rare isimli şarkılarını satın alan kullanıcılar, sahip oldukları token miktarına ve müziklerin dinlenme sayılarına bağlı olarak telif hakkından belli bir yüzde alacak.

BTC Piyasası: Rapçi Nas, NFT Aracılığıyla Şarkılarının Telif Haklarını Paylaşacak 1

Royal’in CEO’su ve kurucu ortağı Justin Blau, Nas’ın şarkılarının NFT olarak platformunda yayınlanacak olmasından çok memnun olduğunu dile getirdi. Blau konuyla ilgili şunları söyledi;

“Royal’in piyasaya sürülmesinden bu yana, hayranlarıyla yeni yollarla bağlantı kurmaya istekli her türden sanatçıdan mesaj aldık. Royal’e önce bir yatırımcı olarak, şimdi de şarkılarını sunan ilk sanatçı olarak katılan Nas’a minnettarız, bu ortaklık sadece bir başlangıç.”

Nas’ın yanı sıra Logic, Stefflon Don ve Joyner Lucas gibi diğer sanatçılar da Bay Blau’nun şirketine yatırım yapmayı seçti.

Nas, müziğinin haklarını korumak için NFT’leri kullanmanın yanı sıra, elde ettiği karı dinleyicileriyle paylaşmaya karar verdi. Nas, şöyle konuştu;

“Her zaman insanlarla bağlantı kurmanın yeni ve benzersiz yollarını arıyorum. Bu nedenle, dünyanın müziğimle bir şekilde bağlantı kurması için Royal ile ortak olmaktan heyecan duyuyorum.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap