Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Maksatları Belirledi!

Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Maksatları Belirledi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Maksatları Belirledi!

Kripto analisti David, ATOM fiyatındaki bir kırılmanın artışı hızlandırabileceğini söylüyor. Analist Valdrin Tahiri, OCEAN için yüzde 75’lik bir artış potansiyeli görüyor. Analist ayrıyeten, ATL düzeyinden zıplayan bir altcoin için yeni bir rota belirliyor.

ATOM fiyat varsayımı: Altcoin için bir ralli mümkün!

Cosmos (ATOM) fiyatı, Ocak 2023’ün sonunda 15,5 dolarlık uzun vadeli dirençte reddedildiğinden beri düşüyor. Bu aşağı istikametli hareket, fiyatı 6,5 dolarlık kıymetli bir dayanak düzeyine getiren alçalan bir kama içinde yer aldı. Şu anda fiyat, kamanın zirve noktasına yaklaşıyor. Bu da yakın bir kararlı harekete işaret ediyor. Boğaların şu anda üstünlüğü var. Alçalan kama formasyonu, ekseriyetle kırılmalara yol açan bir boğa formasyonudur.

Fiyat geçen hafta 6,5 dolar takviye düzeyinden ve kama dayanak çizgisinden sıçradı (kırmızı ok). Bu hareket düşük bir dalgalanma yarattı. Ayrıyeten, bunu bir toparlanma izledi. Haftalık RSI çok satım bölgesinden yükseldi. Buna ek olarak direnç çizgisinin üzerine çıkıyor. Bu, boğaların bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösteriyor. Takozun üzerinde bir kırılma meydana gelirse, altcoin fiyatı bir sonraki direnç düzeyi olan 10 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Maksatları Belirledi! 1

Teknik beklentiler, ATOM fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğine işaret ediyor. Bu doğrultuda en yakın gayenin 8,5 dolar olduğunu ve potansiyel olarak 10 dolara ulaşacağını gösteriyor. Lakin, boğa trendine devam etmeden evvel 7 dolar takviye düzeyine geri çekilme mümkünlüğü da var.

OCEAN fiyat kestirimi: Trend yükseliş yönünde

Haftalık grafik bilinmeyen bir trend sunarken, günlük vakit dilimi okumaları kararlı bir halde yükseliş gösteriyor. Bu yükseliş fiyat hareketinden, RSI okumalarından ve dalga sayımından kaynaklanıyor. Fiyat hareketi, 7 Şubat’taki yılın en yüksek düzeyinden bu yana yaşanan düşüşün azalan bir paralel kanal içinde yer aldığını gösteriyor. Bu kanallar çoklukla düzeltici hareketler içerir. Yani beklentiler kanaldan en son bir kopuş istikametinde. Altcoin fiyatının kanalın üst kısmında süreç görmesi, bir kırılmayı daha da mümkün hale getiriyor.

Ardından, dalga sayısı boğa eğiliminde. Teknik analistler Elliott Wave teorisini, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için bir araç olarak kullanır. Bu da bir trendin istikametini belirlemelerine yardımcı olur. Yılın başından bu yana iki farklı düzeltici formasyon (siyah) aşağı taraflı hareket etti. Ayrıyeten, iki adet beş dalgalı yükseliş (beyaz) de var. Bu, trendin yükseliş tarafında olduğu manasına geliyor. Ayrıyeten, düşüşlerin yalnızca bir evvelki artışa cevap olarak yapılan düzeltmeler olduğunu gösteriyor. Son olarak, günlük RSI artıyor ve 50’nin üzerinde (yeşil simge). Hasebiyle, her ikisi de altcoin için yükseliş eğiliminin işaretleri.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Maksatları Belirledi! 2OCEAN Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, en muhtemel OCEAN fiyat varsayımı kanaldan bir kopuş ve %75’lik bir artışla 0,55 dolara yükselmesi istikametinde. Bununla birlikte, kanalın direnç çizgisinden bir ret, 0,21 dolarlık dayanak çizgisine % 37’lik bir düşüşe neden olabilir.

ARB fiyat varsayımı: Altcoin 0.95 dolara ulaşacak mı?

Kısa vadeli iki saatlik vakit dilimi karışık bir okuma sağlar. Günlük vakit dilimine misal formda, bu, fiyat hareketinden ve RSI’dan gelen çelişkili görünümlerden kaynaklanıyor. Fiyat hareketi, tüm Arbitrum fiyat sıçramasının tüm vakitlerin en düşük düzeyinden bu yana yükselen bir paralel kanal içinde yer aldığını gösteriyor. Bu kanallar ekseriyetle düzeltici hareketler içerir. Yani en son bir kırılmanın gelecekteki en mümkün fiyat senaryosu olacağı manasına gelir. Altcoin fiyatı 20 Eylül’de direnç çizgisine ulaştı ve yavaşça düştü. Fakat, hala kanalın üst kısmında süreç görüyor. Buna ilaveten RSI yükseliş eğiliminde. Gösterge artıyor ve 50’nin üzerinde. Münasebetiyle, her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ralliye Hazırlanan Bu 3 Altcoin İçin Analistler Maksatları Belirledi! 3ARB İki Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, kanaldan bir kopuşun yahut reddin gerçekleşip gerçekleşmediği ARB fiyat varsayımını belirleyecek. Altcoin için bir kırılma %12’lik bir artışla 0,95 dolara çıkarken, bir reddedilme kanalın dayanak çizgisine 0,81 dolara düşmesine neden olabilir. Bu da %5’lik bir düşüş manasına gelecektir.

Makaledeki iddialar analistlere ilişkin olup, muhakkak yatırım tavsiyesi değildir. Btcpiyasasi.com olarak yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap