R3 CEO’su: Facebook’un Libra’yı Duyurması ”Saçmaydı”

R3 CEO’su: Facebook’un Libra’yı Duyurması ”Saçmaydı”

Paylaş
R3 CEO’su: Facebook’un Libra’yı Duyurması ”Saçmaydı”

Önde gelen blockchain firmalarından R3’ün CEO’su, Facebook’un henüz piyasaya çıkmamış Libra kripto para birimini duyurma şeklinin oldukça ‘salakça’ olduğunu vurguladı.

Facebook’un kripto para projesine yönelik geleneksel firmalardan ve regülatörlerden tepkiler gelmeye devam ederken, bu sefer blockchain sektörünün içinden, David Rutter’den tepki geldiği görülmekte. Facebook’un yaptığı duyuru ile finansal regülatörlerin işleri hızlandırdığını ve kripto para ile blockchain sektörüne daha çok baskı yapmaya başladığını belirten R3 CEO’su, Mark Zuckerberg’in yaptığının yanlış olduğunu ifade etti:

”Facebook’un kendi kripto parasını birkaç itibari para ile endekslemeyi düşündüğünü gördüğümüz zaman, gerçek dünyaya ait paraların o kadar basit olmadığını ona anlatmak istedik. Bu çok masum ve safça.”

Facebook’un bunu duyurma şeklini eleştiren ve çok fazla ülkenin tepkisinin çekildiğini belirten Rutter, projenin daha sessiz bir şekilde ilerlemesi durumunda belki bu kadar tepki çekmeyeceğinin altını çizdi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap