QuadrigaCX Davasında İşler Karışıyor!

QuadrigaCX Davasında İşler Karışıyor!

Paylaş
QuadrigaCX Davasında İşler Karışıyor!

QuadrigaCX kripto para borsası büyük ihtimalle 2019 yılında damga vuran platformlardan ve olaylardan birisi oldu.

QuadrigaCX CEO’su Mezardan Çıkartılacak

Kanada merkezli kripto para platformunun beklenmeyen bir anda vefat eden CEO’su Gerald Cotten, donanım cüzdanının özel anahtarına ulaşılmasını da imkansız hale getirdi. Bu da milyonlarca dolarlık varlığını alamayan müşterilere sebep oldu ve konu hakkındaki dava hala devam ediyor.

Kanada merkezli hukuk firması Miller Thomson, Kanada kolluk kuvvetlerine yaptığı başvuruda Gerald Cotten’in vücudunun mezardan çıkartılmasını ve ölüm sonrası incelemesi ve otopsisinin yapılmasını talep etti. 13 Aralık tarihinde yayınlanan bildiride, Miller Thomson avukatlarının şu ifadeler yer aldı:

”Bay Cotten’in ölümü etrafındaki şüpheleri ve kaybedilen milyonlarca doları hesaba katarsak, bu başvuru oldukça yerinde ve müsait olarak nitelendirilebilir.”

Hukuk firması buna ek olarak müvekkillerinden bazılarının Cotten’in gerçekten öldüğüne inanmadığını ve bunun aslında milyonlarca dolarlık vurgun yapmak için bir oyun olabileceğini belirtmekte. Kurbanlar, Cotten yerine başka birisinin mezara konulduğunu ve Cotten’in ölü taklidi yaptığını düşünmekte. Cotten’in ölümü sonrası kripto para borsasının kullanıcılarının sahip olduğu 190 milyon dolarlık kripto para erişilemez oldu.

Bunun yanı sıra QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotten’in eşi de dava sürecine dahil edildi ve bundan iki ay önce alınan kararda Cotten’in eşinin kurbanlara 9 milyon dolar ödeyeceği belirtildi. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap