Qiwi’nin CEO’sundan Müthiş İddia: Eski Çalışanlarından Birisi Bitcoin Madenciliğinden 500 Bin Bitcoin Elde Etmiş!

Qiwi’nin CEO’sundan Müthiş İddia: Eski Çalışanlarından Birisi Bitcoin Madenciliğinden 500 Bin Bitcoin Elde Etmiş!

Paylaş
Qiwi’nin CEO’sundan Müthiş İddia: Eski Çalışanlarından Birisi Bitcoin Madenciliğinden 500 Bin Bitcoin Elde Etmiş!

Rus e-ödeme firması Qiwi’nin CEO’su Sergey Solonin çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir çalışanın 2011 yılında ödeme terminallerini 500.000 Bitcoin’i kazanmak için kullandığını söyledi.

Rus ödeme hizmetleri sağlayıcısı Qiwi Sergey Solonin CEO’su, şirketin eski çalışanlarının 2011 yılında ödeme terminallerini bitcoin’lere kullandığını iddia etti. Solonin tarafından isimlendirilmeyen programcı, 500.000 Bitcoin madenini yönetmeyi başardı. 

Moskova İleri İletişim Okulu’nda (MACS) yaptığı konuşmada Sergey Solonin, Qiwi’nin programcılarından birinin kripto para karşılığı madencilik için ödeme terminallerini kullandığını ve 2011’de 500.000 Bitcoin’e, bu yıl yaklaşık 5 milyon dolar ve bugün 4 milyar dolara değdiğini söyledi. Solonin yaptığı açıklamada: 

“Hepsinden öte, ben bu miktara hayran kaldım. Üç ay içinde, 500 bin coin para kazanmayı başardı ve bu da 5 milyon dolara mal oldu. Ve şimdi bu tutar milyarlarca dolar. ”

Solonin, şirket mülkiyetini kullanarak karı devretmek istediğinde firmayı bıraktı. Kalan çalışanlarına madenciliğe devam etmelerini söylerken, ağ zorluğu Qiwi’nin donanımı için çok büyük hale geldi.

Qiwi, geliştiricinin adını, basın ofisiyle hikayeyi doğrulayan Rus gazetesi Vedomosty’ye ifşa etmeyi reddetti.

Solonin, The Bell web sitesine verdiği röportajda, buradaki anlayış, söz konusu çalışanın şu anda başarısız olan bir kripto para birimi borsasında tüm paralarını kaybetmeye devam ettiği yönünde.

Solonin, Qiwi’nin Bitcoin madenciliği terminallerini kullanmanın, başlangıçta amaçlanandan daha fazla kar getireceğini gördükten sonra, şirketin çalışanlarına benzer bir operasyon kurmaya çalışacağını da sözlerine ekledi. Ancak, yaklaşık üç aylık hazırlıklardan sonra, terminallerin hesaplama gücünün Bitcoin ağındaki diğer madencilerle rekabet etmek için yetersiz olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta, Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi Duma Komitesi Başkanı Aksakov, kripto paralı madencilerin ve Rusya’daki mal sahiplerinin mevcut İç Gelir Kodu altında düzenleneceğini söyledi. Aksekov, Devlet Duması’nın sonbahar oturumu sırasında tahrifatını kripto paralara geçireceğini de belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap