Putin’den kripto para madenciliğine bir destek daha

Putin’den kripto para madenciliğine bir destek daha

Paylaş
Uzman Coin: Putin’den kripto para madenciliğine bir destek daha

Son aylarda Rusya Merkez Bankası’nın ülke sınırları içinde tamamen yasaklanmasını önerdiği kripto paralarla ilgili devlet başkanı Vladimir Putin’den ise pozitif açıklamalar geliyor. Dün kripto para regülasyonları hakkında düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Putin, Rusya’nın madencilik konusunda avantajları bulunduğunu belirtmiş ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası’nın bu konuda orta yolu bulmasını istemişti.

Tüm bu açıklamalardan sonra şimdi de Putin’in özellikle kripto para madenciliğine olumlu baktığı ve hükumetten gelen “Madenciliği regüle edilmiş şekilde yapalım” teklifine sıcak baktığı iddia edildi.

Rusya madencilik merkezlerinden biri oldu

Bilindiği üzere 2021 yılının Mayıs ayında Çin’in ülkedeki kripto para madencilerine getirdiği yasakların ardından birçok madenci Rusya, Kazakistan, ABD ve Kanada’ya göç etmişti. Yakın coğrafya, soğuk iklim ve ucuz elektrik özellikle Rusya ve Kazakistan gibi ülkeleri ön plâna çıkarmıştı.

Daha önce de olumlu açıklamalar yaptı

Putin geçtiğimiz aylarda da Rusya’da gerçekleşen bir ekonomi konferansında kendisine sorulan kripto para sorularına olumlu şekilde cevap vermiş ve kripto paraların bir değerinin olduğunu ancak şu an petrol ya da doğal gaz gibi önemli ticaret unsurlarında kullanılması için yeterli ortamın olmadığını belirtmişti.

Rusya’da şu anda kripto para ticareti ve madenciliği serbest ancak bu varlıklar ödemelerde kullanılamıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap