Pundi X: 2021 Yılına Kadar 100Bin Kripto PoS Makinesi Satmayı Hedefliyor!

Pundi X: 2021 Yılına Kadar 100Bin Kripto PoS Makinesi Satmayı Hedefliyor!

Paylaş
Pundi X: 2021 Yılına Kadar 100Bin Kripto PoS Makinesi Satmayı Hedefliyor!

Kripto PoS  makinesi üreticisi ve geliştiricisi olan Pundi X’in CEO’su Zac Cheah, küresel kripto para birimi sektörünün 2021 yılına kadar 100.000’den fazla kripto PoS makinesiyle donatılacağını söyledi.

ZDNet Kore ile yaptığı röportajda, Cheah şunları söyledi:

“Önümüzdeki üç yılda en az 100.000 kripto PoS makinesi dağıtılacak. Geçtiğimiz altı ayda kripto para ticaretiyle uğraşanlar Pundi X’den 25.000 adet kripto PoS makinesi istedi.”

Daha önce Starbucks başkanı Howard Schwartz’un dediği gibi, kripto-para birimi ve finans sektörünün dışındaki milyarlarca dolarlık şirket, şu anda etherin benimsenmemesi nedeniyle Ethereum blockchain protokolünün yerel kripto para birimi olan bitcoin ve ether gibi dijital varlıklara karşı kuşkulu. Konuyla ilgili:

“Şahsen, blockchain teknolojisinden bir veya birkaç meşru güvenilir dijital para biriminin olacağına inanıyorum. Tüketici uygulaması açısından bu meşruiyet ve güvenin, tüketicinin işlem sağlayan şirkete olan güvenine sahip olduğu bir marka için bir tuğla ve harç ortamı sağlayacağından meşrulaştırılması gerekecektir.”

Şu anda tüccarlar, kripto para birimlerinin perakende olarak benimsenmesini önleyen üç temel kuşkuya sahiptir:

  • Oynaklık
  • Yüksek ücret / ölçeklenebilirlik
  • Mevcut makinelerde kripto piyasa desteğinin olmaması

Pundi X, çeşitli kripto para birimlerini ve kredi kartı işlemleri gibi mevcut ödeme yöntemlerini destekleyebilen PoS makineleri yaratarak, kripto para birimi entegrasyonu sorununu çözmüştür. Ancak, volatilite ve yüksek ücretler hala kilit konular olarak kalmaya devam ediyor.

Tether, TrueUSD, CircleUSD ve Basis gibi sabit borçların ortaya çıkması, tüccarların, volatiliteyi ortadan kaldırmak için değeri ABD Doları’na karşı korunan dijital varlıkları kabul etme seçeneği sağlıyor.

Kripto paranın yüksek ücretlerine gelince, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere çoğu kamu blok zinciri protokolleri mikro işlemlerin veya neredeyse sıfır ücretle son derece küçük ödemeleri işleyebilen iki katmanlı ölçekleme çözümlerinin geliştirilmesinde önemli bir ilerleme kaydetmiştir.

Dolayısıyla, orta vadede, volatilite ve yüksek ücretlere ilişkin dijital varlıkların ilk iki sorunu büyük olasılıkla çözülecektir.

Cheah, Kripto PoS makinelerinin, Güney Kore ve Çin gibi kredi kartlarının ve Alipay, Samsung Pay ve KakaoPay gibi mobil ödeme uygulamalarının neredeyse yüzde 90’ını benimseyen bölgelerinde yararlı olabileceğini söylüyor. Çünkü Pundi XPOS, Alipay dahil olmak üzere mobil ödeme uygulamalarını destekliyor.

Banka ödünç verilen kartların ödemelerini kolaylaştırırken, yalnızca kripto para birimlerini desteklemek, tüccarları mevcut ödeme altyapısından kripto PoS makinelerine geçirmeye ikna etmek için yeterli olmayacaktır. Cheah, şirketin ürününün dijital varlıkların uzun vadede küresel ekonominin varsayılan ödeme yöntemi haline geleceğine olan inancına bağlı olduğunu belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap