Protokoldeki açık SafeDollar’ı vurdu, değer sıfıra indi

Protokoldeki açık SafeDollar’ı vurdu, değer sıfıra indi

Paylaş
Uzman Coin: Protokoldeki açık SafeDollar’ı vurdu, değer sıfıra indi

Polygon üzerinde değerini yitiren merkeziyetsiz finans protokollerine bir yenisi daha eklendi. Yapılan resmi açıklamaya göre; Polygon tabanlı olan SafeDollar protokolü, sistem içindeki açıktan faydalanılarak yapılan saldırıyla büyük darbe yedi.

Polygon Scan’deki gösterge tablosuna göre; 28 Haziran tarihinde USDC ve USDT’den oluşan, toplamda 248 milyon dolar değerde fon protokolden çekildi. Platformda SDO sabit coin’inin değerinin sıfıra düştüğü görülüyor.

“SDO trade’lerini durdurun”

Protokolün Telegram kanalında da, saldırı konusunda kullanıcılar haberdar edildi ve bir uyarı mesajı gönderilerek, SDO trade’i yapmamaları ve fiyatın sıfıra düştüğü bilgisi geçildi:

“SafeDollar saldırı altında. Safe Dollar üzerindeki aktiviteleri durdurduk ve şu anda durumu soruşturuyoruz. Yapılan araştırmaların ardından, likitide sağlayıcılarına bir tazminat planıyla birlikte sizlere bilgi vereceğiz.”

1 haftada ikinci saldırı

Protokol böylece 1 hafta içinde ikinci kez saldırıya uğramış oldu. 22 Haziran günü de 9,959 SDO token kaybıyla sonuçlanan bir saldırı gerçekleştirilmişti. O günün fiyatıyla bu miktarın karşılığı 95 bin dolardı.

Protokol bu ayın başlarında; bDollar, Iron Finance, MidasDollar, Safemoon ve Quickswap da dahil olmak üzere birçok merkeziyetsiz finans topluluğuna 100 bin dolar değerinde SDO token airdrop’u yapmıştı.

17 Haziran günü de Polygon üzerinde bir dönem 2 milyar dolarlık kilitli değeri bulunan Iron Finance’de de kullanıcıların panik satışı sebebiyle ‘Banka kaçışı’ olarak adlandırılan olay yaşanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap