Powerbridge şirketi, Bitcoin ve Ethereum madenciliği için 5600 cihaz aldı

Powerbridge şirketi, Bitcoin ve Ethereum madenciliği için 5600 cihaz aldı

Paylaş
Uzman Coin: Powerbridge şirketi, Bitcoin ve Ethereum madenciliği için 5600 cihaz aldı

Çin’in kripto para madencilerine karşı büyük operasyonundan sonra özellikel Kuzey Amerika ve Kazakistan’a büyük bir göç başlarken, Haziran ayında düşen hash oranları ise Temmuz ayının sonlarından itibaren yeniden eski seviyesine çıkmaya başladı.

Nasdaq borsasında listelenen bir teknoloji şirketi olan ve Ağustos ayının başında Bitcoin ve Ethereum madenciliğine başlayacağını açıklayan Çin merkezli Powerbridge Technologies şirketi de bu konuda ilk büyük adımını attı ve toplamda 5600 madencilik makinesi için Cryptodigital Holdings şirketiyle anlaşmaya varıldığını açıkladı.

S19 Pro ve S19’lar da var

Hem Bitcoin hem de Ethereum madenciliği yapacak olan şirket, makineler için ne kadarlık ödeme yapacağı konusunda bilgi vermezken, cihazların arasında Bitmain’in ünlü S19 Pro ve S19 cihazlarının da olduğu belirtildi.

Makinelerin teslimatlarının Ekim ayında başlayacağı aktarılırken, 2 bin Bitcoin ve 3600 de Ethereum madencilik cihazı alındığı bildirildi. Bitcoin makinelerinin saniyede 200 PH, Ethereum makinelerinin ise saniyede 1700 GH hash oranına sahip olması bekleniyor.

Powerbridge, genelde yazılım hizmetleri ve blok zincir uygulamaları sağlayan bir şirketti ancak bu ayın ortalarında kripto para madenciliğine de geöiş yapacaklarını açıklamışlardı. Şirket yönetim kurulu başkanı olan Stewart Lor da yaptığı açıklamada, madenciliğin temiz enerjiyle yapılacağını belirtmişti.

Madencilik açıklamasının ardından şirket hiselerinde %40’lık ciddi bir artış yaşanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap