Popüler YouTuber: “Wall Street, Bakkt’ı Bitcoin’i bitirmek için kullanıyor”

Popüler YouTuber: “Wall Street, Bakkt’ı Bitcoin’i bitirmek için kullanıyor”

Paylaş
Popüler YouTuber: “Wall Street, Bakkt’ı Bitcoin’i bitirmek için kullanıyor”

Popüler bir YouTuber, Wall Street’in Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerini Bitcoin’e ve tüm kripto para piyasasına zarar vermek için kurduğu gibi ilginç bir iddiada bulundu.

60.000’in üzerinde aboneye sahip Chico Crypto adıyla tanınan ünlü YouTuber, Bakkt’ın tüm kripto para piyasasını yok etmek için tasarlandığını ortaya attı.

Chico Crypto, yayınladığı Youtube videosunda Bakkt vadeli işlem borsası ve saklama çözümü arasındaki bazı benzerliklere dikkat çekti.

ICE’ye bağlı vadeli işlem borsasının “fiziksel olarak yerleşik” Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleriyle “fiziksel” Bitcoin toplama işlemi için aynı yöntemi kullandığını söyledi.

Chico, son zamanlarda artan hacminden dolayı Bakkt’ı araştırdığını, kuruluşun hacminin zirveye çıkmaya başlamasından bu yana, diğer Bitcoin Vadeli İşlemlerinin düşüşe geçtiğini söyledi.

San Francisco Fed Bankası, BTC fiyat düşüşünün arkasında Bitcoin Vadeli İşlemleri var

Chico, San Francisco Fed Reserve Bank tarafından yapılan bir araştırmanın, 20.000 dolar zirvesinden dönüşün arkasında sağlıksız futures ve benzeri ürünlerin piyasaya sürülmesinin olduğunu ortaya koyduğunu söylüyor.

Araştırma şu sonuca varıyor:

Vadeli işlemlerin yürürlüğe girmesinden sonraki hızlı fiyat artışı ve sonrasında fiyat düşüşü tesadüf gibi görünmüyor. Aksine, genellikle bir varlık için vadeli işlem piyasalarının girişine eşlik eden alım satım davranışlarıyla tutarlıdır.

Videoda, Chico Crypto, Warehouse lansmanının şüphelerini dile getirdi. Bakkt, bir Bitcoin değer deposunu elinde tutacağını düşünerek “son derece garip” olarak adlandırdığı bir karar olan Bakkt Warehouse için belirlenmiş bir genel adres veya adres vermedi.

Bakkt ve diğer Bitcoin Vadeli İşlemleri sayesinde Chico, hükümetin vadeli işlem fiyatlarını ABD Doları karşısında düşük tuttuğunu söyledi.

Bakkt’ın ABD dolarını baskın tutarken Bitcoin’in büyümesini engellemeyi hedefleyen bir başka ürün olduğunu söyledi.

Bakkt, Bitcoin Deposu için kullanacakları adresi girmediğinden, Chico, Bakkt’ın Bitcoin’i tutacağından beri ne yapmak istediği üzerine bir araştırma başlattığını söyledi.

DACC satın alımının altında ne var?

Araştırması, Bakkt’ın 2017 yılının sonlarında Douglas Schwenk ve Matthew Johnson tarafından kurulan Dijital Varlık Saklama Şirketi’ni (DACC) satın aldığını keşfetmesini sağladı.

Chico, Google üzerinden onlar hakkında araştırma yaptı ve Matthew’in Bakkt’de blok zincir mühendisliği için VP olduğunu keşfetti. İki kurucu, şirketleri kuran ve satan bir firma olan LabcoNYC’de ekip üyeleridir. Chico, özünde şirketler için fikir tasarlayan girişimciler olduğunu söyledi.

Açıklandığı gibi, Bakkt, DACC’yi on bir milyon dolar karşılığında satın aldı. Bu, Zapo’nun Coinbase’i satın aldığı rakama göre ucuz bir bedel.

Satın alınmasından aylar sonra Bakkt, tüm kurumsal müşteriler için Bitcoin Depolarını açmak üzere New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onaylandı.

newslogical

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap