Popüler Bitcoin Borsası IDAX’te Neler Oluyor?

Popüler Bitcoin Borsası IDAX’te Neler Oluyor?

Paylaş
Popüler Bitcoin Borsası IDAX’te Neler Oluyor?

Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli IDAX’da para çekememe gerginliği yaşandı. Sonrasında bunun sebebinin şirketin Çin piyasasından ayrılma kararı olabileceği anlaşıldı.

IDAX’ta İşlemler Hala Aktif

IDAX, CEO’larının kaybolması ve “soğuk cüzdanın” alınması hakkındaki söylentileri kabul etti. Weibo.com’da, IDAX’ın şimdiki halinin ne kadar güvensiz olduğu ve ileride büyük ihtimalle dolandırıcılığın ortaya çıkacağı hakkında bir hikaye yazıldı. Söylenenlere göre, IDAX birçok çalışanını kovmuş ve geri kalanların da CEO’ya ulaşamadığı bildirilmiş. Haber kaynağı hangi CEO’dan bahsettiklerini belirtmedi. Ayrıca borsanın soğuk cüzdanının alınsa da hangi varlıkların bu şekilde depolandığı bilinmemekte.

Fakat şirketin açıklamalarına bakılırsa, endişeler gereksiz yere olabilir.

Çin merkezli Uluslararası Dijital Varlık Borsası hala aktif ve yalnızca birkaç gün önce ticari yarışmalar yapacağını ve özel teşvikler düzenleyeceğini açıkladı. Borsada geçtiğimiz gün 24 saat içerisinde 763 milyon dolardan fazla işlem yapıldığı bildirildi.

Borsa, 2 gün önce Çin piyasasından çekildiğini açıkladı. Şu anda Çin’de yaşanan kripto gelişmelerine cevap niteliğinde düşünülebilir. Daha önce IDAX,  işlemleri etkileyen katı düzenlemelerden dolayı ABD ve Kanada piyasasından çekildiğini belirtmişti.

Bundan dolayı Çinli ticaret adamlarının varlıklarını toplu olarak çekmeye çalışması borsanın tıkanmasına neden olmuş olabilir. IDAX, endişeleri gidermek amacıyla borsadaki sorunu gidermeye çalıştığını açıkladı fakat bunun bir dolandırıcılık olabileceği söylentisi hızla yayıldı.

IDAX Söylentilerini Sosyal Medya Tetikledi

Dolandırıcılıkla ilgili söylentiler, sosyal medya tarafından tetiklendi.

@kryptokingg: “Dolandırıcılık olabilir mi? Para çekme işlemleri yapılmadı. Yöneticiler bize cevap vermiyor. Maillerimize geri dönüş yapılmıyor. Günlerdir böyle.”

Ek olarak, RealTract ekibi bir blog yazısıyla insanları IDAX’taki para çekme sorunları konusunda uyardı. RET token sahipleri, koinlerini borsadan mümkün olduğunca hızlı çıkarmaları, aksi takdirde RealTract ekibiyle iletişim kurmaları konusunda uyarıldı.

Real Tract ayrıca para çekme limitinin yanı sıra IDAX’in durumuyla ilgili bilgi alamama sorunlarına dikkat çekti:

“23 Kasım 2019’dan beri RealTract ekibi IDAX borsasının limitli para çekme işlemi konusunda çok sayıda olumsuz geri bildirim aldı. Bazı kullanıcılar BTC, ETH ve RET token da dahil birçok koinini borsadan çekemiyor. RealTract ekibi IDAX yöneticisiyle iletişim kurmaya çalıştı fakat henüz herhangi bir cevap alamadı.”

Gate.io Söylentileri de Yanlış Çıktı

Hakkında söylentiler dolaşan başka bir borsa da Gate.io idi. Fakat bu borsanın da dolandırıcılıkla ilgisi olduğu söylentisi şimdilik rafa kaldırıldı. Gate.io, iddiaları reddetti.

Çin’deki küçük yerel borsaların kapanması normal sayılır, fakat son söylentiler, istikrarsızlığın yanında borsalarda tutulan koin ve token kaybı korkusu yarattı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap