Popüler Analistten Sevindiren Tahmin: Altcoin Patlamasına Çok Yakınız!

Popüler Analistten Sevindiren Tahmin: Altcoin Patlamasına Çok Yakınız!

Paylaş
Popüler Analistten Sevindiren Tahmin: Altcoin Patlamasına Çok Yakınız!

Kriptokoin.com – 2018’in tamamını kapsayan uzun bir düşüş trendi sonrasında, kripto para birimi piyasası 2019 boyunca arttı. Ancak, Bitcoin fiyatı bir altcoin sezonu ihtimalini geciktirerek çoğu altcoin’den daha hızlı bir oranda arttı. Ancak popüler bir analist, şimdi altcoin patlamasının yakın olduğuna inanıyor.

Popüler analist: Altcoin’ler en fazla getiri noktasına ulaştı!

Altcoin sezonu, altcoin’lerin çoğunun kayda değer artışlar gösterdiği bir dönemi belirtmek için kullanılan bir terimdir. Birçok insan bu olası olayın ne zaman başlayabileceği konusunda spekülasyonlar yapıyor. 2015 hareketine dayalı bir tahmin yaparsak analistlere göre, yıl sonu gelmeden önce altcoin’ler artmaya başlayacak.

Popüler bir kripto para analisti olan 888velvet, 2015 Bitcoin boğa koşusu sırasında Bitcoin fiyatı ile altcoin piyasa değeri arasındaki ilişkiyi, maksimum finansal getiri noktasını vurgulayarak açıkladı. Analiste göre şu anki hareketle bir karşılaştırma yaparak bir altcoin rallisine, çok yakınız ya da çoktan bu noktaya gelmiş gibiyiz. 888velvet’a göre, kısa bir süre sonra altcoin’lerin yükselme hızı artmalı ve sonunda BTC’ninkini aşmalı. Her iki harekete yakından bakalım ve benzerliklerini karşılaştıralım.

2015 yılı inceleme

Altcoin’lerin piyasa değeri, BTC fiyatının 2 Kasım 2015 tarihinde 504 dolar seviyesine yükselmesinden sonra düşüş eğiliminin sona erdiğine işaret etti. Bir tweet’te “Maksimum Finansal Fırsat Noktası” olarak işaretlenen bu noktadan sonra, o yılın Ağustos ayına kadar altcoin’lerin piyasa değeri %1.350 arttı. Bu %104 olan Bitcoin oranını aştı.

2019 yılı inceleme

Analistlere göre, mevcut fiyat hareketleri incelendiğinde altcoin piyasa değeri,  24 Eylül’de düşük bir seviyeye ulaşan aşağı yönlü bir hareketin sona ermesine neden olmuş olabilir. Ancak Bitcoin fiyat hareketi aynı değildi, çünkü fiyat daha yüksek bir fiyat yerine daha düşük bir fiyat seviyesine ulaştı.

Daha sonra, 25 Ekim’deki artış sırasında, Bitcoin ve altcoin piyasa değerleri aynı yönde ilerledi ve BTC’deki fiyat artışlarının altcoin’lerde de gerçekleşebileceği bir yakınlaşmaya işaret ediyordu. Eğer önceki fraktaldan geçersek, bazı analistlere göre altcoin’ler hız kazanmadan ve BTC’yi geçmeden önce BTC daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir. Altcoin’lerle ilgili son dönemdeki gelişmeler adına “Derecelendirme Devinden 2 Altcoin’e Güçlü Onay! Fiyatlar Fırladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap