Popüler Analistler, Bitcoin kırılım fırsatını değerlendiriyorlar

Popüler Analistler, Bitcoin kırılım fırsatını değerlendiriyorlar

Paylaş
Popüler Analistler, Bitcoin kırılım fırsatını değerlendiriyorlar

Bitcoin kazanımlarının çoğunluğu yılda yalnızca birkaç gün gerçekleşir. Bu kazanımları kaçırmamak için, HODLing’in en kârlı ticaret stratejisi olduğu iddia ediliyor.

2013’ten bu yana bakıldığında Bitcoin’in yıllık performansının çoğunluğu yılın 10 günü gerçekleştiği tespit edilmiş. 2013 yılında başlayan ve her yıl için en kârlı 10 günü kaldırırsak, Bitcoin değeri, yüzde 25 azalıyor. Bu nedenle, bu dönemi kaçırmamak için Binance araştırması, HODLing’in aslında ticaretten daha karlı olduğunu öne sürüyor.

Ancak, bu karlı ticaret fırsatlarının ortaya çıkmayacağı anlamına gelmez. Kripto para analisti ve trader @themooncarl, uzun bir yükseliş eğilimi için Bitcoin’in başlangıç aşamasında olabileceğini belirtti.

Ayrıca, bir ara vermeyi beklemenin ve daha sonra almanın en güvenli strateji olacağını belirtti.

Bu hareketi analiz edelim ve bir kopma hareketinin gerçekten muhtemel olup olmadığını görelim.

Düşen Kama formasyonunda Bitcoin

Bitcoin fiyatı, 25 Ekim’de hızlı bir yükseliş gösterdiğinden beri azalan bir kama formasyonu içerisinde işlem görüyor.

BTC fiyatının çok önemli bir destek seviyesinde olması yanında, hem RSI hem de MACD’de güçlü bir yükseliş sapması var. Bu nedenle, bir kopma, muhtemel görünüyor.

İlk yöntem

Tweet’te belirtildiği gibi, bu hareketi işlem açısından değerlendirmenin bir yolu, bir ara vermeyi beklemek ve geri çekilme bölümünde satın almak olacaktır. Bir geri çekilme, yatay hareket sonrası çok yaygın bir harekettir.

Bununla birlikte, bunun mutlaka ticaret yapmanın en iyi yolu olduğuna inanmamamızın birkaç nedeni var.

İlk olarak, direnç çizgisinin aşağı inmesi nedeniyle, tetiklenmeyeceği bir yere bir stop loss yapmak zordur.

Ek olarak, daha yüksek bir fiyattan satın almamız nedeniyle, Risk oranı, çok elverişli değil. Örneğin, 8800 dolardan işlem görmeye, 8600 doların altında bir stop kaybı ve 9500 dolara ulaşma hedefi bize 2,5: 1 Risk oranı verecek.

İkinci yöntem

Muhtemelen bunun ticaretini yapmanın en uygun yolu, Bitcoin fiyatı hala kama destek alanındayken ticarete girmektir. Böylelikle fiyat kopması için beklemeye gerek kalmayacaktır.

Bu işlem, önemli bir destek seviyesi olan ve destek hattının altındaki 8400 doların altına bir stop loss koyulması gerekliliğini ortaya koyacaktır. sağlayacaktır. Ayrıca, aynı hedefi koruyarak bize 4:1 risk oranı verir ki bu çok daha iyi bir oran.

beincrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap