Popüler Analist: Ripple 10 Doları Hatta 100 Doları Görebilir!

Popüler Analist: Ripple 10 Doları Hatta 100 Doları Görebilir!

Paylaş
Popüler Analist: Ripple 10 Doları Hatta 100 Doları Görebilir!

Kriptokoin.com – Birçok kripto para birimi uzmanı, Ripple (XRP)’ın piyasanın lideri olabileceğine inanıyor. Bu dijital para biriminin benzersizliğine rağmen, eleştirmenler XRP’nin yatırım amaçlı olmadığına inanıyor ve öncelikle bankalar için tasarlandığı gerçeğini göz önüne alarak Bitcoin gibi bir fiyat artışı görmesinin mümkün olmadığını belirtiyor. XRP’nin 10 dolara kadar olan olasılığı oldukça tartışmalı olsa da 100 dolara kadar olan XRP fiyatı kadar tartışmalı değil.

Bu makalede, insanların neden XRP’nin asla 100 dolara ulaşamayacağını düşündüğünü ele alacağız. Ayrıca XRP’nin diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında neden 10 dolara ulaşabileceğini ya da ulaşamayacağını değerlendireceğiz. Bu makaledeki görüşler popüler analist Excellentjohn’un yorumlarından derlemedir.

Ripple ve XRP ayrımı neden önemli?

XRP ve Ripple’ın, aynı şey olmadığına dikkat etmek önemli. Ripple, San Francisco merkezli XRP kripto parasının çoğunluk hissedarı olduğu bilinen bir şirkettir. Ek olarak Ripple, bankalar tarafından yerel kripto para birimi olarak XRP kullanarak küresel finansal işlemleri kolaylaştırmak için kullanılan yazılım geliştirmede uzmanlaştı. Ripple, yıllar boyunca çeşitli bankalar tarafından daha ucuz bir maliyetle çok hızlı bir işlemle sınır ötesi ödemeleri yapmak için kullanıldı.

Öte yandan XRP, Ripple ağındaki işlemlere güç vermek için kullanılan kripto para birimidir. Kripto para, XRP’yi barındıran Blockchain olarak görev yapan XRP Ledger’ı tarafından destekleniyor. Araştırmaya göre XRP, önde gelen kripto para birimiyle ilişkili yüksek işlem maliyetini azaltmak ve aynı zamanda Bitcoin’in yavaş işlem hızına bir çözüm sağlamak amacıyla Bitcoin’in daha iyi bir sürümü olarak geliştirildi. XRP, Ripple ağındaki sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için bir araç olarak kullanılır.

Ripple Lab, var olan 100 milyar XRP’yi oluşturan XRP’nin ana geliştiricisiydi. Ripple şirketinin ve XRP kripto parasının arkasındaki ekip aynı olsa da ikisinin bağımsız olduğuna inanmakta ilginç… Araştırmalara göre, Ripple şirketinin ürettiği 100 milyar XRP’den yaklaşık 60 milyar XRP’si bulunuyor. 55 milyar XRP daha sonra güvenli bir emanette depolandı ve her ay 1 milyar XRP piyasaya sürülüyor. Bu XRP’nin, Ripple ekibi tarafından kontrol edildiği ve merkezden dağıtılmadığından kripto para birimi olarak adlandırılamaması gerektiği yönünde sert eleştirilere neden oldu.

Ripple (XRP)’ın 10 dolara ulaşması için ne gerekli olabilir?

Şu anda, XRP’nin yaklaşık 12 milyarlık bir piyasa değeri ve 43 milyarlık bir arzı var. Kripto para biriminin fiyatının şu yöntemle hesaplandığı açıklandı: Fiyat = Piyasa Değeri ÷ Tedarik. XRP’nin piyasa değeri, XRP’nin 10 dolardan işlem yapması için 430 milyar civarında olmalı. İnsanlar mevcut piyasaya bakarak 430 milyarlık bir piyasa değerini düşündüğünde XRP’nin 10 dolara ulaşma ve hatta 100 dolara ulaşma ihtimalinden şüphe duymalarına yol açan uzun bir yolculuk başlıyor.

Ripple (XRP)’ın 10 dolara ulaşması mümkün mü?

Popüler analist Excellentjohn’a göre evet mümkün! İnsanlar, XRP’nin 10 dolara ulaşması için kripto para birimi piyasasının trilyon dolarlık bir piyasa haline gelmesi gerektiğini savunuyor. Excellentjohn’a göre gerçek şu ki  trilyonun ötesine geçen kripto para piyasası değeri çok mümkün. Neden mi? Piyasa değerinin tarihi grafiği nedeniyle.

Nisan 2013’te kripto para birimi piyasasının toplam piyasa değeri 1,58 milyar dolardı. Sadece Bitcoin 1,49 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti, bu da BTC’nin tüm pazarı omuzunda taşıdığı anlamına geliyordu. Şimdi bile, Bitcoin toplam pazar payının aslan payına sahip. Piyasa değerinin, kripto para biriminin fiyatının yükselmesi için artması gerekmez. Bunun yerine, kripto para biriminin performansı, piyasa değerinin değişmesine neden olur.

2015 yılında, toplam kripto para birimi piyasası değeri, 3,5 milyar dolarlık Bitcoin ve 365 milyon dolarlık XRP ile 4,2 milyar dolara yükseldi. XRP’nin asla 10 dolara varamayacağını düşünmek için, tarihini ve nereden geldiğini anlaması gerekiyor. Kripto para birimi piyasası 1 milyar dolardan başlayarak 2013 yılında 201 milyardan 240 milyar dolara çıkarak XRP’yi 2015 yılında 365 milyon dolardan 2019’da 12 milyar dolara çıkardı. Bu nedenle analiste göre, XRP’nin 10 ABD dolarına ulaşma olasılığı çok fazla ve er ya da geç bu olabilir.

Excellentjohn: Ripple fiyatı er ya da geç 10 doları hatta 100 doları görecek

Son zamanlarda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kipto endüstrisinin değersiz projelere doyduğunu açıkladı. Piyasada binlerce kripto para birimi projesi var ve ona göre, çoğu gerçek bir problemi çözenlerin dışında başarısız olacak ve sıfıra gidecek. CEO, Swift işlemlerinin başarılı olmasının günler alabileceğini ve XRP’nin çözmek istediği sorunun bu olduğunu belirtti. Analiste göre, herkes rasyonel bir karar verir ve işlemi daha hızlı ve daha ucuz bir maliyetle yapmak için XRP’yi seçerse fiyat hareketlenebilir.

Excellentjohn’a göre XRP projesi geniş bir şekilde anlaşıldığında ve benimseme oranı farklı bir seviyeye ulaştığında, kripto paranın gerçek değeri piyasaya fırtına gibi gelecek. XRP daha önce birçok başka anlaşma ile büyük finans kurumlarıyla bir dizi ortaklık anlaşması yaptı. İşlevine ve ekibin yerine getirdiği çalışmaya bağlı olarak, analiste göre XRP şu anki fiyatıyla en değerli paralardan biri. Ripple şu anda Blockchain teknolojisini kullanan 300’den fazla banka veya finans kurumu kaydetti. Son zamanlarda, XRP deli bir günlük işlem hacmini kaydetmeyi başardı.

26 Ekim’de, günlük işlem hacmi toplam kripto para birimi piyasa işleminin yarısından fazlaydı. Excellentjohn’a göre, XRP 10 dolarlık fiyat işaretine ulaşmak için bir boğa koşusu düzenlemekten çok uzak değil. Benzer şekilde analiste göre, XRP 100 dolara ulaşabilir ancak bu göründüğü kadar kolay olmayabilir ve yıllar alabilir. Ripple’la ilgili fiyat tahminleri için “İşte 3 Usta Analistten Ripple’ın Yönünü Tayin Eden Kritik Tahminler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap