Polymesh (POLYX) Coin Nedir?

Polymesh (POLYX) Coin Nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Polymesh (POLYX) Coin Nedir?

Polymesh, güvenlik token’ı sanayisini geliştirmeye odaklanan, genel müsaadeli bir Katman 1 blokzinciridir. Yardımcı token’ı POLYX’i kullanarak, blokzinciri güvenliğini artırmak için blokzinciri ekosistemindeki aktörleri buna nazaran ödüllendirir ve cezalandırır. POLYX ayrıyeten ekosistem içinde yönetişimi ve paylaştırmayı kolaylaştırır.

Polymesh Nedir?

Polymesh, gerçek dünya bedeline sahip varlıkların fraksiyonları için dijital mukaveleler olan menkul değer token’larına yönelik oluşturulmuş 1. Katman, genel müsaadeli bir blokzinciridir.

Genel müsaadeli bir blokzinciri olarak, herkes ağı görüntüleyebilir. Lakin, katılmak için bir kimlik doğrulama sürecini tamamlamanız gerekir. Bu doğrulama süreci, ihraççılar ve yatırımcılardan hisse sahiplerine ve düğüm operatörlerine kadar zincirdeki tüm aktörler için geçerlidir.

Özellikle düğüm operatörlerinin müsaadeli ve lisanslı finansal kuruluşlar olması gerekir. Bu, ağ güvenliğini artırır, zira bu varlıklar, tanımlanamayan aktörlere nazaran daha fazla prestij riskiyle karşı karşıyadır.

Polymesh, şeffaflıktan ödün vermeden ağa inanç sunarak piyasa iştirakçilerinin özel ve müsaadesiz ağların eşsiz avantajlarından yararlanmalarını sağlar.

BTC Piyasası: Polymesh (POLYX) Coin Nedir? 1

Polymesh Nasıl Çalışır?

Düğüm operatörleri ve hisse sahipleri, Katman 1 blokzincirini garanti altına almak ve blokları doğrulamak için birlikte çalışır.

Blokları muvaffakiyetle doğrulayan düğüm operatörleri, Polymesh’in hizmet belirteci olan POLYX ile ödüllendirilir. Stakerler, düğüm operatörlerinin her 24 saatte bir doğrulayıcı havuzuna seçilme bahtını artırmak için POLYX’lerini düğüm operatörlerine yatırırlar. Düğüm operatörleri yüzde 10’a varan bir kurul topladıktan sonra stake edenler POLYX alacaktır.

Polymesh, ağın rollerini, kurallarını ve teşviklerini tanımlamak için Polkadot tarafından geliştirilmiş bir Aday İspat Delili (NPoS) mutabakat modeli kullanır. Bu sistem, ziyanlı davranışları maliyetli ve yürütülmesi güç hale getirdiği için blokzincirinin güvenliğini artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu düzenek sayesinde, node operatörleri ve staker’lar performanslarına nazaran POLYX’te ödüllendirilir yahut cezalandırılır.

Polymesh Avantajları Nelerdir?

Polymesh, güvenlik token’ları için oluşturulmuş birkaç Katman 1 blokzincirinden biridir. Şu anda, menkul değer odaklı projelerin birden fazla, Ethereum yahut Solana üzere evvelce var olan blok zincirleri üzerine inşa edilmiş Katman 2 teşebbüsleridir. Fakat Polymesh, bağımsız bir Katman 1 blokzinciridir.

Polymesh, altyapısıyla yönetişim, kimlik, uyumluluk, zımnilik ve uzlaşma zorluklarını çözerek güvenlik belirteci sanayisini geliştirmeyi umuyor.

1. Yönetim

Substrate çerçevesi üzerine inşa edilen Polymesh, çatalsız mimari sunmak için kesintisiz yükseltmelerden yararlanır , bu nedenle zincirin sadece bir versiyonu olacaktır. Kilit paydaşlardan oluşan bir kurul içeren zincir üstü bir yönetişim modeli, rastgele bir sorunu basitçe çözebilir.

2. Kimlik

Herkesin katılmasına müsaade veren birçok halka açık blok zincirinin tersine, Polymesh’in zarurî kimlik doğrulama süreci, ağa katılan her birey yahut kuruluş için zincir üzerinde bir kimlik oluşturur. Zincir üstü etkileşimler, bilinen, gerçek dünya varlıklarına kadar izlenebilir.

3. Uyma

Güvenlik token’ları oluşturma ve yönetme yeteneği, blokzincirinin temel katmanına yerleştirilmiştir. Uyumluluk ve kurallar üzere ek özellikler isteğe bağlıdır ve akıllı kontratlar aracılığıyla belirteç seviyesinde otomatikleştirilebilir ve uygulanabilir.

4. Gizlilik

Polymesh’in protokolü MERCAT (Aracılı, Şifreli, Tersinir, İnançlı Varlık Transferleri), kapalı varlık düzenleme ve transferlerine imkan tanır. Kullanıcılar ticaret kapalılığını koruyabilirken, Polymesh uyumluluk yahut şeffaflıktan ödün vermek zorunda değildir.

5. Yerleşme

Polymesh’in zincir üstü takas motoru, iki taraflı süreç onayı ve neredeyse anında deterministik katılık sayesinde hem zincir içi hem de zincir dışı varlıklar için anında takas mümkündür.

BTC Piyasası: Polymesh (POLYX) Coin Nedir? 2

POLYX Nedir?

POLYX, Polymesh’in mahallî kripto para ünitesidir. İsviçre mali düzenleyicisi FINMA’nın rehberliğine nazaran, İsviçre maddelerine nazaran bir hizmet belirteci olarak sınıflandırılmıştır. POLYX yönetişim, staking yoluyla zincirin güvenliğini sağlamak ve güvenlik belirteçleri oluşturmak ve yönetmek için kullanılır.

POLYX Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

POLYX coin satın almak için öncelikle bu kripto para ünitesinin yer aldığı borsaları biliyor olmanız gerekir. Akabinde bu borsalardan birinde hesabınız olmalı. Kayıt olup hesaba giriş yaptıktan sonra cüzdana bakiye yüklemelisiniz. Kredi, banka kartı yahut banka havalesi ile bakiye yükledikten sonra istenilen ölçüde POLYX coin satın alabilirsiniz. Satın aldığınız coin’leri sıcak yahut soğuk cüzdanda koruma edebilirsiniz.

POLYX Hangi Borsalarda?

POLYX’in yer aldığı kripto para borsaları aşağıdaki üzeredir:

 • Binance
 • Gate.io
 • Huobi
 • Bitvavo
 • Upbit
 • Bitrue
 • Nominex
 • XT.COM
 • Phemex
 • Tapbit
 • ZT
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap