Polygon ve Bu 2 Altcoin Yeni İştirakler Duyurdu!

Polygon ve Bu 2 Altcoin Yeni İştirakler Duyurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Polygon ve Bu 2 Altcoin Yeni İştirakler Duyurdu!

Son vakitlerde, Polygon ve tanınan iki altcoin projesi olan NEAR ve SHIB için kıymetli gelişmeler dikkat çekti. İşte bu altcoin’lere yönelik en son haberler…

Polygon, Güney Koreli şirket ile ortak oldu

Hankyung’a nazaran, Korea Digital Assets Corporation (KODA) Polygon Labs ile ticari bir mutabakat imzaladığını duyurdu. İki şirket Polygon ana ağı için barındırma (hosting) hizmetleri sağlayacak ve Polygon tabanlı projeleri desteklemek için işbirliği yapacak. KODA’nın KB Kookmin Bank, Hashed ve Haechi Labs tarafından oluşturulan bir ortak teşebbüs şirketi olduğu ve Güney Kore’de bir kripto varlık saklama hizmeti şirketi olduğu bildirildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polygon ve Bu 2 Altcoin Yeni İştirakler Duyurdu! 1

Near Protocol, Cosmose AI ile paydaşlık kurdu

NEAR Vakfı, kullanıcıların düşük süreç fiyatlarıyla kripto ile alışveriş yapmalarına imkan tanıyan ve hem alıcılar hem de satıcılar için para tasarrufu sağlayan bir ödeme sistemi oluşturmak için önde gelen bir yapay zeka ve perakende tahlil firması olan Cosmose AI ile paydaşlık kurdu. Paydaşlığın bir kesimi olarak NEAR Vakfı, şu anda 500 milyon dolar kıymetinde olan Cosmose AI’ya stratejik bir yatırım yaptı.

NEAR Protocol 24 Nisan’da yayınladığı bir blogda, Web3 ve AI teknolojileriyle perakende kullanıcı tecrübesinde ihtilal yaratmak için Cosmose AI ile iştirak kurduğunu açıkladı. Cosmose AI, şahsileştirilmiş kullanıcı tecrübeleri sunmak için NEAR Blockchain İşletim Sistemini (BOS) ve yapay zeka takviyeli perakende datalarını kullanıyor. Cosmose AI perakende tahlilleri paketi, Singapur merkezli oyunlaştırılmış alışveriş uygulaması KaiKai ve NEAR’ın teknolojisi ve ekosisteminin yardımıyla daha da gelişecek ve zımnilik ve data güvenliği meselelerini ele alacak başka yapay zeka dayanaklı ferdî ferdileştirme araçlarını içeriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polygon ve Bu 2 Altcoin Yeni İştirakler Duyurdu! 2

Cosmose ve KaiKai taşınabilir uygulaması LVMH, Richemont, L’Oréal ve Estée Lauder üzere tanınan markalar tarafından kullanılmakta. Platform, Kai-Ching isminde lokal bir kripto para ünitesine sahip ve bu da kullanıcıların öteki kişisel ödül programları üzere kullanmalarını sağlar. Near Foundation ve Cosmose AI, yapay zeka ve Web3 dayanaklı ödeme sistemiyle en az bir milyar kullanıcıyı hedeflemeyi amaçlıyor. Ödeme sürece firmaları Stripe ve PayPal süreçler için %10 fiyat alırken, KaiKai kullanıcıların öteki kripto ödeme hizmetlerinden 50 kat daha fazla tasarruf etmelerini sağlayacak.

Binance’in yeni iştiraki ile ödemelerde SHIB kullanımı artıyor

Son olarak, SHIB ile alakalı kıymetli bir gelişme var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere büyük kripto para borsası olan Binance, Shiba Inu’nun bir ödeme tekniği olarak gerçek dünyadaki kullanımını daha da genişletti. Binance kısa bir müddet evvel memleketler arası bir ödeme hizmeti olan ivendPay ile paydaşlık kurduğunu açıkladı. Duyuruya nazaran iştirak, Binance Hisse kullanıcılarının ivendPay’in 400’den fazla satıcıdan oluşan global ağından Shiba Inu da dahil olmak üzere 70’ten fazla kripto para kullanarak mal ve hizmet satın almasını sağlayacak.

ivendPay, işletmelere satış noktası terminalleri, taşınabilir uygulamalar, e-ticaret platformları, API’ler ve otomatlar üzere bir dizi ödeme seçeneği sunan ve kripto para ödemelerini kabul etmelerini kolaylaştıran çok taraflı bir ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Bu iştirak, ivendPay’in Portekiz öncelikli olmak üzere Avrupa pazarındaki hizmetlerini genişletmeye odaklandığı bir vakitte gerçekleşti. Şirket halihazırda AB’deki otomat ve perakende sistemleri için en büyük kripto para ödeme sağlayıcılarından biri ve KPMG, VISA ve BPI üzere değerli ortaklarıyla Portekiz’in en büyük fintech, regtech, insurtech ve siber güvenlik merkezi olan The FinTech House’da yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap