Polygon (MATIC), Google Cloud ile entegre edildi

Polygon (MATIC), Google Cloud ile entegre edildi

Paylaş
Uzman Coin: Polygon (MATIC), Google Cloud ile entegre edildi

Ethereum tabanlı ölçeklendirme ve altyapı geliştirme hizmetleri sunan ve eski adı Matic olan Polygon, Google’ın Cloud platformuna entegre oldu.

Polygon Network’ün blokzincir verileri artık Google Cloud üzerinde saklanacak ve isteyen kişiler kendilerine gerekli olan bilgileri çok daha basitleştirilmiş şekilde elde edebilecekler.

Geliştiriciler, petabyte (terabyte’ın bin katı) seviyesindeki ve çok büyük yer kaplayan zincirüstü verileri, Google’ın bu tür dosyalamalar için ortaya çıkardığı veri analiz aracı olan BigQuery üzerinden kullanabilecekler. Polygon’un verisetleri Google Cloud içinde “finansal hizmetler” kategorisinde yer alıyor.

BigQuery desteğiyle elde edilebilecek olan verilerde gaz ücretleriyle akıllı sözleşmelerin detayları da olacak. Ayrıca ağdaki en popüler token ya da uygulamalar da belirlenebilecek.

Çok büyük yer kaplayan verilerin kolayca analiz edilmesini sağlayan Google BigQuery sayesinde geliştiriciler çoklu blokzincirler arasında çalışabilmelerinin yanısıra ağların birbirleriyle kıyaslamalarını ya da çoklu çalışabilen token’ların takibini yapabilirler.

“Polygon ve Ethereum’un önünde çok uzun bir yol var”

Blokzinciri üzerinde yapılan günlük 6 milyondan fazla işleme ulaşılabilir olmanın önemine değinen Polygon, konuyla ilgili açıklamasında Polygon ve Ethereum ekosistemlerinin büyümesi için önlerinde çok uzun bir yol olduğunu belirtti.

Dallas Mavericks’in sahibi olan ve Dogecoin ile birçok DeFi projesine yatırımları olduğu bilinen işadamı Mark Cuban’ın da geçtiğimiz günlerde Polygon’a yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu haberin ardından token’da çok ciddi bir yükseliş yaşanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap