Polygon Labs’de Vazife Değişiklikleri

Polygon Labs’de Vazife Değişiklikleri

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Polygon Labs’de Vazife Değişiklikleri

Polygon Labs, CLO’sunu CEO olarak atadığını duyurdu.

Polygon Labs, kripto para bölümünün geçtiği sorunlu süreçte yönetimsel değişikliklere gitti. Şirket bahse dair açıklamalarda bulundu.

Polygon Labs’te CEO Değişikliği

Polygon Labs, CEO’sunu CLO olarak terfi ettirdi. Bununla birlikte kurucu ortak Sandeep Nailwal şu anda idare şurası lideri olarak misyon yapacak. Ryan Wyatt, Polygon Labs başkanlığından ayrıldı ve yerine Rebecca Rettig CLO olarak atandı. Marc Boiron ise baş hukuk vazifelisi olarak misyon yapıyordu ve artık yeni oluşturulan bir rol olan genel müdürlüğe terfi ettirildi.

Boiron’un terfisi, geçen Ağustos ayında DeFi protokolü dYdX’ten Polygon Labs’a katılmasının neredeyse bir yıl akabinde gerçekleşti. Polygon’un dokuz kurucu ortağı, Boiron’un CEO rolü için “ideal” bir aday olduğunu belirtti ve Boiron, kurucu ortaklara rapor verecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polygon Labs’de Vazife Değişiklikleri 1

Boiron’un CEO olarak atanması, Polygon Labs’ın Aralık 2021’de bir proje merkezi olmadığı için C-suite konumlarının bulunmayacağını açıklamasından bir buçuk yıl sonra gerçekleşti. O vakitte Polygon’un kurucu ortağı Jaynti Kanani birebir vakitte CEO olarak vazife yapıyordu ve Sandeep Nailwal ise baş işletme vazifelisi konumundaydı.

Bir Polygon Labs sözcüsü, CEO rolünü geri getirmelerinin sebebi olarak kuruluşun kurucu liderliği altında olduğunu ve bu formda devam edeceğini belirtti. Ayrıyeten, Boiron’un CEO olarak mühendislik ve iş gruplarına liderlik edeceğini de vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap