Playboy Enterprises, Kanadalı Blockchain Firmasını Sözleşmenin İhlali Nedeniyle Dava Etti

Playboy Enterprises, Kanadalı Blockchain Firmasını Sözleşmenin İhlali Nedeniyle Dava Etti

Paylaş
Playboy Enterprises, Kanadalı Blockchain Firmasını Sözleşmenin İhlali Nedeniyle Dava Etti

Los Angeles Times gazetesinin haberine göre, Beverly Hills merkezli Playboy Enterprises, Blockchain teknolojisini, Playboy’un online medya kanallarına entegre edemediğini iddia ederek Kanadalı firma Global Blockchain Technologies’i (GBT) dava ediyor.

Playboy Enterprises’ın, Los Angeles County Üstün Mahkemesi’nde, Kanadalı şirketi sahtekarlıkla suçlayan ve iki şirketin Mart ayında imzaladığı sözleşmeyi ihlal eden bir dava açtığı bildiriliyor.

Anlaşmanın şartlarına göre GBT, Playboy’un medya sitelerinde Vice Industry Token (VIT) ile entegre olacaktı. Playboy, blockchain firmasının sadece gereklilikleri yerine getirmediğini, aynı zamanda anlaşmada söz verdiği 4 milyon dolarlık ödemeyi de ihmal ettiğini söyledi.

Şimdilerde ise Playboy, miktarı açıklanmayan tazminat talep ediyor. GBT, davayı iki şirket arasında normal anlaşmazlık olduğunu iddia ederek reddetti ve dolandırıcılık suçunun anlamsız olduğunu söyledi. Şirket Los Angeles Times’a şunları söyledi:

“Global Blockchain Technologies, harekete karşı güçlü bir savunmaya sahip olduğuna inanıyor ve aynı şeyi şiddetle savunuyor.”

Mart ayında Playboy, müşterilerin online medya için ödeme yapmaları ve Vice Industry Token’i desteklemeleri için kripto kullanmalarını sağlayacak çevrimiçi bir cüzdan geliştirme planlarını duyurdu. Daha sonra Mayıs ayında, GBT çeşitli platformlara bir arayüz de dahil olmak üzere Playboy cüzdanı üzerinde çalıştığını duyurdu.

VIT, İlk Para Teklifi’nin (ICO) ilk 24 saatinde Ethereum’da 22 milyon dolar topladı. Yetişkin endüstrisi için blockchain destekli platform, içeriği izlemek için görüntüleyenleri VIT içeren sitelerde ödüllendiriyor.

Yetişkin eğlence endüstrisi yavaş yavaş dijital para birimleri benimsiyor. Nisan ayında, Pornhub streaming site Pornhub alımları için ödeme seçeneği olarak koin kabul eden kriptocurrency Verge (XVG) ile ortaklık kurdu. Pornhub Başkan Yardımcısı Corey Price bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Tarih, yetişkin eğlence endüstrisinin yenilikçi teknolojinin benimsenmesinde kritik bir rol oynadığını kanıtladı. VHS, Beta Max, kredi kartı ödeme simgeleri ve en son VR gözlükleriyle bunu gördük. Kripto ve blok zincirinin yaygın olarak benimsenmesini kısa bir sürede görmeyi bekliyoruz.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap