PlanB, Aralık’ta Bitcoin için nadir görülebilecek bir fırsat olduğuna inanıyor

PlanB, Aralık’ta Bitcoin için nadir görülebilecek bir fırsat olduğuna inanıyor

Paylaş
PlanB, Aralık’ta Bitcoin için nadir görülebilecek bir fırsat olduğuna inanıyor

Gelecek ay Bitcoin fiyatının 10.000 dolara geri dönmesi pek olası gözükmeyebilir. Ancak bu olursa kimse şaşırmaz. Bunlar başarılı analizleriyle ön plana çıkan bir Plan B ‘nin sözleri.

25 Kasım’daki bir tweet’te, “Stock-to-Flow- S2F” Bitcoin fiyat grafiğiyle Twitter analisti olarak bilinen PlanB BTC/USD’nin 2020’den önce beş haneli rakamlara kolayca ulaşabileceğini öne sürdü.

Plan B: “10 bin dolarlık BTC sıçraması sürpriz olmaz”

“Bana deli diyebilirsin, ancak BTC, 2019’u 10.000 doların üzerinde kapatırsa bu beni şaşırtmaz. Böyle bir fırsat (Bitcoin halving’e 6 ay kala S2F model değerinin altında) nadiren görülür.” diye yazdı.

Böyle bir dalgalanma, Bitcoin’in mevcut seviyelere göre yüzde 40 arttıracağı anlamına gelir. Bu aslında ulaşılabilir bir seviye. Zira geçen ay, kripto para biriminin ikinci en büyük günlük yükselişi esnasında yüzde 42 artışını gördük.

PlanB şu anki Bitcoin fiyatını Stok akış modeli göz önüne alındığında düşük performans gösterdiğini söylüyor. 7,100 dolar seviyelerindeki BTC/USD fiyatı, aracın tahmininin 1.200 dolar altında. Mayıs 2020 blok ödülü yarılanmasına kadar ortalama 8.300 dolarlık bir fiyata işaret ediliyor.

Halving yaklaşırken, istatistikçi Willy Woo ise düşüş eğilimini ele alıyor. Geçen hafta, Woo, bu yıl piyasanın diğer halving öncesi dönemlere göre “benzersiz” olduğuna dikkat çekti.

Woo: “Ayı piyasasını geçmek için Kasım ayında 8.300 dolara ulaşılmalı”

Bununla birlikte, PlanB’ye yanıt veren Woo, zamanın 10.000 dolarlık bir fiyat için tükendiğini söyledi:

“Ay sonuna kadar 8300’ün üzerine çıkmamız gerekiyor (4 gün daha), aksi takdirde yeni düşüşleri test etmek için düşüşe geçeceğiz.”

Kısa vadede ne olursa olsun, 2020’nin “iyi bir yıl olacağını” ekledi.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap