Piyasa Yeniden Yeşil! Altcoin Sezonu Başlıyor Mu?

Piyasa Yeniden Yeşil! Altcoin Sezonu Başlıyor Mu?

Paylaş
Piyasa Yeniden Yeşil! Altcoin Sezonu Başlıyor Mu?

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve top 10 içerisindeki diğer kripto para birimlerinin hepsi yükseliş yaşıyor. Özellikle geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ile başlayan hareketlilik, bu hafta ise Ethereum ve XRP ile devam ediyor.

Ethereum, Altcoin Rallisini Tetikleyebilir

Altcoin’lerin yükselişi şu an için nispeten küçük seviyelerde olsa da, uzun süredir böylesine geniş çaplı yeşil bir tablo görülmemesi altcoin sezonunun geldiği söylentilerini arttırdı. Bunun yanı sıra kripto para sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler de altcoin’ler için müjde niteliğinde görülüyor.

İlk olarak Ethereum tabanlı merkeziyetsiz uygulamalarda kilitli ETH miktarının 1 milyar adete yaklaşması, kesinlikle altcoin’lerin başını çeken Ethereum için inanılmaz bir gelişme olarak görülüyor. Bunun yanı sıra Binance Futures‘ın birçok önde gelen altcoin için vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmesi de bir diğer pozitif gelişme. Kripto para piyasası her geçen gün daha da hızlı ilerliyor ve önümüzdeki önemli gelişmeler ile beraber bu ilerleme yerini yükselişe bırakabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması birçok analiste göre tek başına yeterli bir yükseliş sebebi olarak görülebilir. Aslında bu gibi olaylar kripto paraların ana akım medya karşısında tanınırlığını da arttırmakta. Bu haberden de okunabileceği üzere sosyal medya ve kripto paralar arasında bir hayli karmaşık bir ilişki mevcut ve bunun her geçen gün daha iyi ve yakın bir hal aldığı görülüyor.

Özetlemek gerekirse, altcoin’ler için yaşanan olumlu gelişmeler, BTC blok ödülü yarılanması ve kripto paraların tanınırlıklarının artması, genel olarak bir altcoin boğasını getirebilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap