Piyasa Katili Bulundu! İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sırrı

Piyasa Katili Bulundu! İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sırrı

Paylaş
Piyasa Katili Bulundu! İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Sırrı

Kriptokoin.com – Bitcoin ve altcoin yatırımcıları son zamanlarda bazı kötü haberlerle karşılaştılar. BTC fiyatı yüzde 5 düşerken, top 10’da yüzde 10’un üzerinde değer kaybeden altcoin’ler var. Bu fiyat hareketi, Bitcoin’i 8.500 doların altına düşürdü ve 8 bin doların altına düşme riskiyle karşı karşıya bıraktı. Son piyasa düşüşüne neyin neden olduğunu ise hala merak konusu. Bazı uzmanlar, Google’ın yeni ürünü olan Cache’nin haberinin potansiyel bir katalizör olabileceğini öne sürüyor. Bazı sektör öncüleri tarafından ‘Bitcoin katili’ olarak adlandırılan teknoloji devinin yeni ürünü, kullanıcıların Google Pay için özel Citigroup hesaplarına sahip olmasını sağlayacak.

Google’ın “Bitcoin katili” olarak adlandırılan ürünü son düşüşlerin sebebi olabilir

Google Pay kullanıcılarının, yeni ürün Cache ile kendi vadesiz hesaplarını açabileceği ve Google’ın dijital finans hizmetlerini kullanabileceği belirtiliyor. Bu haber Bitcoin meraklıları ve daha geleneksel finans şirketleri arasında farklı bir finansal strateji olduğunu gösteriyor. Bitcoin, geleneksel para birimlerine olan bağımlılığı zayıflatan merkezi olmayan bir ödeme sistemi olarak tasarlandı. Öte yandan, Google’ın ürünü geleneksel finansal sisteme derinden dayanıyor, ancak teknik ekler içeriyor. Google CEO’su Caesar Sengupta bir röportajda şunları söyledi:

Yaklaşımımız bankalarla ve finansal sistemle derinden ortak olmak olacak. Biraz daha uzun bir yol olabilir, ancak daha sürdürülebilir. Daha fazla insanın çevrimiçi olarak dijital ortamda daha fazla şey yapmalarına yardımcı olabilirsek, bu internet için ve bizim için de iyidir.

Cache gerçekten de Bitcoin ve altcoin’lere zarar verebilir mi?

Google’ın en yeni ürünü, Apple Goldman Sachs kredi kartı ve Amazon’un kişisel hesap duyurusu gibi pek çok tekliften sadece bir tanesidir. Bankacılar ve teknoloji devleri birleşmeye devam ettikçe yeni şirketler dijital para alanına giriyor. Ancak uzmanlara göre, bu adım Bitcoin için çok fazla şey değiştirmeyebilir. Halihazırda mevcut olan çok sayıda ürün ve herhangi bir kripto para biriminin karşı karşıya kaldığı bariz problemler (hükümetin Facebook’un Libra’sına verdiği cevaptan görüldüğü gibi), göründüğünden daha az acı verici olabilir.

Yeni kullanıcılar gelir veya giderler, çoğu pazarın istikrarlı olacağını düşündürür. Uzmanlara göre, Bitcoin kitlesel benimsenmeye kavuştuğunda tüm dünyayı sallayacak. Bununla birlikte bazı uzmanlara göre, benimseme ihtiyacı, özellikle Google Cache gibi daha erişilebilir alternatifleri düşündüğünüzde pazar büyümesinin yavaşlayabileceği anlamına gelir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap