Piyasa Erirken Bu Küçük Göğüs Coin Uçuyor: Nedeni Nedir?

Piyasa Erirken Bu Küçük Göğüs Coin Uçuyor: Nedeni Nedir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Erirken Bu Küçük Göğüs Coin Uçuyor: Nedeni Nedir?

Meme coin projeleri, Shiba Inu’nun geçen yılki stratosferik patlamasının ardından değer kazanmaya devam etti. Hem metaverse hem de meme coin’ler, yeni çıkarılan kripto para birimleri etrafındaki hype ile performans listelerinin ilk sıralarına yerleşiyor. Bugün, %700’ün üzerinde yükselen yeni çıkan bir meme coin olan Spook Inu’yu keşfedelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Erirken Bu Küçük Göğüs Coin Uçuyor: Nedeni Nedir? 1

Spook Inu (SINU) fiyatı neden yükseliyor?

Spook Inu (SINU), Twitter paylaşımlarına göre Crypto.com’un trend kripto para birimi. Ancak, bu bilgi henüz onaylanmadı ve SINU şu anda borsada listelenmiyor.

SINU’ya şu anda yalnızca PancakeSwap üzerinden erişilebilir. Yatırımcılarının bscscan üzerindeki dağılımına bakıldığında, iki adres token arzının %550’sinden fazlasına sahip. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Paul Brabus, projenin token dağılımı hakkında şu uyarılarda bulunuyor:

Kaçak rakamlar, Spook Inu’nun arzı sürekli olarak ayarlayan rebase algoritmasından kaynaklanıyor. Twitter’daki yanlış açıklama ve yatırımcılarının dağıtım numaraları da dahil olmak üzere iki kırmızı bayrak, yatırımcıları bu tokeni satın alma konusunda temkinli olmalarını gerektirir. Ayrıca Twitter’da token‘lerinin yarısının cüzdanlarından kaybolduğundan şikayet eden kullanıcıların raporlarını da gördük. Bunun en olası nedeni, arzı dinamik olarak ayarlayabilen ve her bir kişinin cüzdanındaki token sayısını ayarlayabilen rebase algoritması.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Erirken Bu Küçük Göğüs Coin Uçuyor: Nedeni Nedir? 2

Topluluk odaklı meme coin Spook Inu (SINU) nedir?

Spook Inu, 17 Şubat 2022’de Binance Smart Chain (BSC) üzerinde piyasaya sürülen Shiba Inu temalı bir meme coin. Spook Inu, çoğu meme coin gibi, “olasılık sınırlarını aşma” amacı olan topluluk odaklı bir para birimi. Yatırımcılarını ödüllendireceğini iddia ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Erirken Bu Küçük Göğüs Coin Uçuyor: Nedeni Nedir? 3

Spook Swap DEX platformu, token’in ayırt edici özelliklerinden biri ve yatırımcılarının ağa likidite sağlayarak likidite token’leri kazanmalarına olanak tanır. Spook Swap’ın hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve henüz piyasaya sürülmediğini belirtmekte fayda var. Spook Inu’nun tokenomikleri söz konusu olduğunda, proje bir rebase işlevine sahip, yani tokenin arzı, piyasaları sağlıklı tutmak için bir algoritma aracılığıyla dinamik olarak ayarlanır. Teknik incelemeye göre, yeniden temellendirmeler seyrek olacak ve küçük ölçekte yürütülecek, böylece büyük dalgalanmalara neden olmayacak. Son olarak, proje, token’in işlevselliğini genişleterek bir NFT koleksiyonu ve platformu başlatmayı planlıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap