Piyasa Biraz Toparlanmaya Başladı

Piyasa Biraz Toparlanmaya Başladı

Paylaş
Piyasa Biraz Toparlanmaya Başladı

Hem hisse senetleri hem kripto paralar geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde sert bir düşüş yaşadılar. Güncel verilere baktığımızda ise ikisinin de yavaş yavaş toparlanmaya başladığını görüyoruz.

S&P 500 dün biraz olsun değer kazanmaya başladı, bunun yanı sıra Bitcoin fiyatı da 6 bin dolar seviyesine doğru ilerliyor. Ancak BTC’nin birkaç gün öncesine kadar 7 bin 500 dolar seviyesinde gezdiğini düşünürsek elbette daha gidilmesi gereken çok yol var.

Olağanüstü Hal

ABD Başkanı Donald Trump birkaç saat önce Covid-19 ile ilgili önemli bir duyuru yaptı ve salgınla mücadele edebilmek için olağanüstü hal ilan etti. Kendisi bu açıklamayı yaptıktan sonra birkaç eyalet de Trump’ın izinden gitti.

Covid-19 salgınıyla mücadele etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Trump şunları söyledi:

Karşımıza çıkacak her türlü engeli aşıp vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları ne varsa sağlayacağız. Hiçbir şeyden kaçınılmayacak. Hiçbir şeyden.

Bunun yanı sıra İspanya ve Bulgaristan gibi ülkelerin de benzer bir adım atarak olağanüstü hal ilan ettiklerini biliyoruz.

Biraz Toparlanıyor

S&P 500 Endeksi, Şubat 2020’de rekor seviyelere çıkmış olmasına rağmen son günlerde trilyonlarca dolarlık düşüş yaşadı. Ancak güncel verilere baktığımız piyasanın biraz toparlanmaya başladığını görebiliyoruz.

Kaynak: Investing

Aynı şeyi kripto paralar için de söylemek mümkün. Dün kısa süreliğine 4 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin şu anda 5 bin 500 dolar seviyesinde seyrediyor. Bunun yanı sıra dün 100 doların altına inen Ether (ETH) fiyatı da 130 doları aştı.

Kaynak: Coinmarketcap

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap