Piyasa Analisti Sevindirdi: Ripple Bu Düzeyleri Görebilir!

Piyasa Analisti Sevindirdi: Ripple Bu Düzeyleri Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Analisti Sevindirdi: Ripple Bu Düzeyleri Görebilir!

Ripple (XRP) fiyatı, Nisan 2021 ile Ocak 2022 arasındaki bir düzeltmede %70’ten fazla düştükten sonra toparlanmaya devam etti. XRP fiyatı bir haftada %25 kazançtan sonra 1 dolara ulaşabilir mi? Analist bu sorunun cevabını arıyor ve önemli destek seviyelerine dikkat çekiyor. Ancak, 2018-2019 hikayesinden bir fraktal, XRP’nin uzun vadeli yukarı yönlü görünümü için sorun yaratabilir. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Analisti Sevindirdi: Ripple Bu Düzeyleri Görebilir! 1

Ripple için seviyeler

13 Şubat’ta XRP/USD, 50 haftalık üstel hareketli ortalamasının (50 haftalık EMA) 0,833 dolar civarında 0.916 dolara kadar yükseldi. Yukarı yönlü hareket, belirleyici olmasa da, esasen söz konusu dalga etrafındaki tarihsel bir satın alma hissi nedeniyle, daha fazla yükseliş ivmesi için olasılıklar açtı. Traderlar, dalgayı direnç olarak çevirdikten bir yıldan fazla bir süre sonra, 27 Temmuz 2020’de sona eren haftada 50 haftalık EMA’yı başarıyla destek olarak geri aldılar. Daha sonra, XRP‘nin fiyatı Nisan 2021’de %820’den fazla artarak 1,98 dolara yükseldi, bu üç yıldan fazla bir sürenin en iyi seviyesi. XRP 1 doları geri alabilir mi? Analiste göre, XRP’nin şimdi 50 haftalık EMA’sının üzerinde kararlı bir şekilde kalması gerekiyor, bu da önümüzdeki oturumlarda 1 doları geri almasını sağlayabilir. Mevcut fiyat seviyelerinin yaklaşık %25 üzerinde bulunan seviye, XRP’nin iki temel direnç hedefine denk geliyor. Birincisi, Nisan 2021’den bu yana tokenin yukarı yönlü eğilimini sınırlayan çok aylı aşağı eğimli trend çizgisi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Analisti Sevindirdi: Ripple Bu Düzeyleri Görebilir! 2

Bu arada, ikinci hedef, Fibonacci geri çekilme seviyesinin 2.70 dolar ve 0.10 dolar arasında çekilen 0.382 Fib çizgisi ve aynı zamanda hem destek hem de direnç olarak hareket ederek XRP’nin güçlü eğilimlerini sınırlama geçmişine sahip. 50 haftalık EMA direncinin üzerinde kesin bir kapanış elde edememek, XRP’nin 200 haftalık EMA’sına 0,54 dolar civarında bir geri çekilmesine neden olabilir. Bu hareket, fiyatı 50 haftalık EMA tarafından direnç olarak ve 200 haftalık EMA tarafından destek olarak tanımlanan bir aralık içinde tutma riskini taşıyor ve bu da aşağı yönde daha fazla kırılmaya neden olabilir. Fraktal 2018-2019’da olduğu gibi ortaya çıkarsa, XRP önümüzdeki oturumlarda 200 haftalık EMA desteğinin 0,54 dolar civarında altına düşme riskiyle karşı karşıya kalacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap