Piyasa Analisti: Ripple’ın Bir Sonraki Hamlesi Boğa Patlaması!

Piyasa Analisti: Ripple’ın Bir Sonraki Hamlesi Boğa Patlaması!

Paylaş
Piyasa Analisti: Ripple’ın Bir Sonraki Hamlesi Boğa Patlaması!

Kriptokoin.com – Ripple (XRP) geçtiğimiz haftasonu diğer büyük kripto paralarla birlikte düşüş trendine girdi. Kripto para bugün az da olsa iyileşme belirtileri gösterdi ve son 24 saat içinde ABD doları karşısında %1,48 arttı ve basın anında 0,23 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, kripto para 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve 1,7 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Son verilere göre bu işlem hacminin %18’i OKEx Kore’nin XRP/BTC ticaret çifti üzerinden kaydediliyor.

Kaynak: CoinStats

Popüler analist: Ripple’ın bir sonraki adımı “boğa patlaması” olabilir

Popüler bir analist olan Chayanika Deka’ya göre, XRP’nin 12 saatlik grafiği, aşağı yönlü eğimli trend çizgilerini aşağı çeken fiyat ile azalan bir kanal modelinin oluşumunu gösteriyor. Bu analiste göre, yakın vadede olası bir boğa patlamasının bir göstergesi. Hacim Profili (VPVR) göstergesi 0,20 – 0,30 dolar aralığında maksimum işlem hacmi sergiledi. Chayanika Deka’ya göre, eğilim devam ederse ve bir yükseliş koparması başlarsa, kripto para fiyatı yüksek hacmiyle kritik seviyelere doğru ilerleyebilir ve psikolojik 0,30 dolarlık bariyere yaklaşabilir.

XRP 12 saatlik grafik – Kaynak: TradingView

Analiste göre, düşüş eğilimi düşük bir ihtimal olsa da XRP şu anda 0,22 dolar seviyesinden destek görüyor. MACD çizgisi, yukarıdaki XRP tablosundaki sinyal çizgisinin altına geldi. Bu analiste göre, kripto para için düşüş aşamasına işaret ediyor. Ek olarak RSI, yüksek satış baskısı nedeniyle XRP yatırımcıları arasında olumsuz bir piyasa duyarlılığını gösteren 5 medyan çizgisinin oldukça altındaydı.

Kaynak: TradingView XRP/USD grafiği

Chayanika Deka: XRP yeni bir ralli öncesi potansiyel bir düşüş görebilir

Sonuç olarak popüler analist Chayanika Deka’ya göre, kripto para için yakın dönemde yükseliş eğilimi gösteren paterne rağmen, göstergeler XRP için aşağı yönlü bir tablo çiziyor. Bu analiste göre, XRP’nin fiyatı nihayetinde olumlu tarafa geçmeden önce, potansiyel bir düşüş anlamına gelebilir. Ripple ile ilgili son dönemdeki popüler haberler için “Dev İddia: Tarihi Zirveye Yükselen Ripple (XRP) Saldırı Altında!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap