Piyasa Analisti “Bu 3 Altcoin Roketledi” Dedi ve Hedefledikleri Seviyeleri Açıkladı

Piyasa Analisti “Bu 3 Altcoin Roketledi” Dedi ve Hedefledikleri Seviyeleri Açıkladı

Paylaş
Piyasa Analisti “Bu 3 Altcoin Roketledi” Dedi ve Hedefledikleri Seviyeleri Açıkladı

Kriptokoin.com – Önde gelen Çin merkezli Blockchain projelerinden bazıları, pazardaki son gerilemeden sonra hızla iyileşiyor gibi görünüyor. Aşağıdaki teknik analiz popüler analist Ali Martinez’in görüşleri ışığında  NEO, Ontoloji ve VeChain altcoin’lerinin daha yüksek seviyelere çıkma potansiyeline sahip olup olmadığını değerlendirecek.

Ali Martinez: Popüler altcoin NEO, yeni bir boğa piyasasına girebilir

Son iki hafta boyunca NEO, değerinin neredeyse yüzde 38’ini düşürdü. Bu kripto para, 13 Kasım’da 13,45 dolardan, 25 Kasım’da 8,43 dolara düştü. Devasa satışa rağmen, NEO yüzde 75 Fibonacci düzelme seviyesini hızla geri çekti. Şimdi Ali Martinez’e göre, %65 ve %61,8 Fibonacci geri çekilme bölgesi içerisinde işlem görüyor. Bu Fibonacci geri çekilme alanı, pek çok yatırımcı tarafından geri tepme olasılığının yüksek olması nedeniyle ‘altın’ geri çekilme bölgesi olarak kabul ediliyor.

NEO/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Şu anki fiyat seviyelerinin etrafındaki bir miktardaki artış analiste göre, bu kriptoyu bir sonraki direnç seviyesi 10 dolar değerinde dalgalandırmak ve test etmek için alabilir. Bu fiyat engeli yüzde 50 Fibonacci düzelme seviyesini temsil ediyor. Ancak Ali Martinez’e göre, talebin artması NEO’yu yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine 10,8 dolara çıkarabilir. TD sıra göstergesi, yükseliş görünümüne güvenilirlik katıyor. Ali Martinez’e göre, bu teknik endeks hem 1 günlük hem de 12 saatlik grafikte kırmızı dokuz şeklinde bir alım sinyali sunuyor. İki zaman diliminden herhangi birindeki yeşil bir mum boğa sinyalini doğrulayabilir.

NEO/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Bu durumda analiste göre, NEO bir ila dört mum çubuğuna yükselebilir veya yeni bir boğa piyasasına başlayabilir. Ali Martinez’e göre, kırmızı dokuz şamdan çubuğu ve 12 saatlik grafikte tersine çevrilmiş bir doji kombinasyonu NEO’nun bir yükseliş için hazırlandığının güçlü göstergeleridir. Bununla birlikte analiste göre, bu kripto paranın arkasındaki satış baskısı, fiyatı  8,41 dolara düşürürse bir düzeltme yapılacak. NEO, bir sonraki destek seviyesinde 7,80 dolar veya hatta 6,70 dolara kadar düşebilir.

ONT/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Ünlü analist: Ontoloji ralli belirtileri gösteriyor ve 0,93 doların ötesini hedefliyor

Ontoloji, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain teknolojisini benimseme kararından en fazla yararlanan kripto para birimlerinden biriydi. Duyurunun ardından ONT, 27 Ekim’de 1,19 dolara yükselmek için neredeyse yüzde 120 oranında fırladı. Çin’in bu kripto para birimine getirdiği yükseliş hissine rağmen, bir aydan kısa bir süre sonra fiyat başladığı seviyeye düştü. Bu, klasik bir pump ve dump düzeninin açık bir örneğidir. Şimdi analiste göre, Ontoloji 12 saatlik grafikte birkaç yükseliş sinyali gösteriyor. Bu süre zarfında, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve ONT fiyatı arasında yükseliş eğilimi oluşuyor.

ONT/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Farklılıklar, RSI gibi bir osilatörün gerçek fiyat hareketine katılmaması durumunda ortaya çıkıyor. Dolayısıyla RSI  analiste göre iyileşme eğiliminin bir göstergesi. Ayrıca Ali Martinez’e göre, trend eğilimi düşüş eğiliminden yükselişe doğru değişiyor. Ek olarak, hareketli ortalama yakınsama sapma göstergesi (MACD) yükselmeye başladı. Bu teknik gösterge bir trendin yolunu izler ve momentumunu hesaplar. Analiste göre 12 saatlik üssel hareketli ortalama, 26 saatlik üssel hareketli ortalamaya yaklaştığından, boğa geçişinin artma olasılığı da yükseliyor. Analiste göre, böyle bir boğa geçişi genellikle fiyat artışına neden olur.

ONT/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Bir dizi destek ve direnç seviyesi, Ontoloji’nin yükselişe hazır olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Analiste göre, 0,635 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir kapanış, ONT’nin 0,73 dolarlık bariyerini test etmesini sağlayan bir artışla başarılabilir. Bu noktadan sonra analiste göre, bu kripto sonraki direnç seviyelerinde 0,83 dolar ve 0,93 dolar ile karşı karşıya kalacak. Tersine, daha önce belirtilen yükseliş sinyalleri geçersizse Ontoloji düşüş eğilimine devam edebilir. Bu nedenle Ali Martinez’e göre, 0,55 dolarlık destek seviyesinin altına kapanmak, büyük olasılıkla bu kripto para birimini 0,50 dolar veya 0,45 dolar seviyesine düşüren satış siparişlerinde bir yükselişe yol açacak.

ONT/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Teknik analist: Popüler altcoin VeChain, bir boğa patlamasının sinyalini veriyor

VeChain, Çin’in ülke çapında bir aşı izleme sistemi başlatmasıyla bağlantılı söylentilerden sonra sağlıklı bir yükseliş yaşadı. İddiaya göre, şirket 2018’den bu yana ulusların ilaç endüstrisi için uyuşturucu izlenebilirliği, izleme, güvenlik ve denetim çözümü üzerinde çalışıyor. Platform 20 Mart’ta başlayacak. VeChain gerçek kullanım durumlarını ortaya koyarken, yatırımcılar bu kripto para birimini yedekliyor gibi görünüyor. Ekim ayının sonlarından bu yana, VeChain yüzde 113 arttı ve analiste göre daha fazla bir ilerleme için sinyal veriyor.

VET/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingVie

Yükseliş dürtüsü görünüşe göre, teknik olarak 1 günlük VET grafiklerinde 7, 30 ve 50 günlük hareketli ortalamalar arasında gelişen Golden Cross’ten kaynaklandı. Bu oluşum, kısa vadeli bir hareketli ortalama uzun vadeli bir hareketli ortalamaya geçtiğinde ve potansiyel bir boğa kırılma sinyalini verdiğinde oluşur. Birçok yatırımcı bu modeli uzun vadeli bir yükselişe başlayabilecek en spesifik alım sinyallerinden biri olarak görüyor. VeChain kısa süre önce yüzde 40’dan fazla geri çekilse de analiste göre 50 günlük hareketli ortalama bu kriptoyu geri tepmeye izin veren bir destek işlevi görebildi. Şimdi VET, 7 günlük hareketli ortalamanın üzerinde, yükseliş eğiliminin devam ettiğine işaret ediyor.

VET/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingVie

Aynı hatlar boyunca Ali Martinez’e göre, TD sıralı göstergesi, aynı zaman dilimi altında bir satın alma sinyali sunuyor. Bu teknik endekse dayanarak, yeşil bir mumun, önceki yeşil bir mum üzerinde işlem yaptığı an bir yükseliş sinyali olarak düşünülebilir. Eğer  VET gerçekten de yükseliş trendini sürdürmek üzereyse, analiste göre ilk önce yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine kapanması gerekir. Bu durumda VET, yüzde 23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesi civarında bir sonraki direnç seviyesini test etmeye çalışacak. Bununla birlikte analiste göre, Fibonacci’nin yüzde 50 seviyesindeki düzelme seviyesi yükseliş görünümünü tehlikeye atabilir. Böyle bir gerilemenin ardından %61,8 veya %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru bir düşüş yaşanabilir.

VET/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingVie

Sonuç ve uyarı

Ali Martinez’e göre, kripto para birimlerinin tamamı son zamanlarda büyük bir indirimden geçmiş olsa da Çin merkezli altcon’lerin yakında toparlanabileceği görülüyor. Şu anda, NEO, Ontoloji ve VeChain bir yükselişin devam ettiğini gösteren boğa sinyalleri veriyor. Bu kriptolarda görülen yükselişe rağmen, analiste göre bir ticarete girmeden önce her zaman onay beklemek daha akıllıca olacak.

Ali Martinez’e göre, yatırımcılar keskin bir düşüşü kırabilecek ve tetikleyebilecek farklı destek seviyeleri konusunda dikkatli olmalıdır.  Altcoin’lerle ilgili son dönemdeki önemli haberler için “Dev Tahmin: Bu Altcoin Yüzde 14.500’lük Pump Görecek ve Bitcoin’i Bile Geçecek!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap