Petrol Fiyatları Son 17 Yılın En Düşük Seviyesinde

Petrol Fiyatları Son 17 Yılın En Düşük Seviyesinde

Paylaş
Petrol Fiyatları Son 17 Yılın En Düşük Seviyesinde

Batı Teksas (WTI) petrolü bugün %10’dan fazla değer kaybederek varil başına 25 doların altına düştü. Petrolün varil fiyatı Nisan 2002’den beri bu kadar düşük olmamıştı.

Brent ham petrolün varil fiyatı da 26.97 dolara kadar geriledi. CNBC’nin haberine göre bu, 2003 yılından beri görülmüş en düşük seviye.

Gerilim Sürüyor

Rusya ve Suudi Arabistan arasındaki anlaşmazlık sürerken petrol fiyatlarındaki düşüş de devam ediyor. Petrol fiyatları son 17 yılın en düşük seviyesini görmüşken Goldman Sachs gibi şirketler petrol fiyatıyla ilgili beklentilerini düşürmeye başladılar. Şu anda petrol fiyatının yılın ikinci çeyreğinde 20 dolara kadar düşme ihtimali söz konusu.

Suudi Arabistan bu ayın sonundan itibaren daha fazla miktarda petrol çıkarabilecek. Bu da pazardaki petrol arzının ciddi miktarda artmasına yol açacak. Bank of America da petrol üretiminde büyük bir artış olacağını belirterek yatırımcıları uyarıyor.

Reuters’ın haberine göre Saudi Aramco’nun CEO’su olan Amin Nasser, petrol üretimini arttırma kararının mayıs ayında da uygulanacağını açıkladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap