“Petrol Düşerken Altın Yükselecek”

“Petrol Düşerken Altın Yükselecek”

Paylaş
“Petrol Düşerken Altın Yükselecek”

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff de diğer pek çok yatırımcı gibi petrol piyasasındaki gelişmeleri yorumladı. Kendisinin tahminlerine göre petrol piyasası çökerken altın piyasası hızla büyümeye devam edecek.

Petrol fiyatları geçtiğimiz gün negatife indi. Böylece piyasada eşine nadir rastlanabilecek bir şey yaşandı. Petrol üreticileri o kadar çaresiz kaldılar ki ellerindeki petrolü satabilmek için insanlara petrolün üstüne para vermek zorunda kaldılar.

Altına Yarayacak

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’in tahminlerine göre altın piyasasında petrol piyasasındakine benzer bir durum yaşanmayacak. Schiff hatta altın piyasasında bunun tam tersi yönünde bir hareketlilik göreceğimize inanıyor.

Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere altın piyasasında üreticiler alıcı bulamaz hale geldiler. Schiff altın piyasasında bunun neredeyse tam tersinin yaşanacağına inanıyor.

Altın fiyatı geçtiğimiz günlerde son 7 yılın en yüksek seviyesine çıktı. İsviçre’deki bankalardan UBS, altın fiyatının önümüzdeki süreçte daha da yükselebileceğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini açıkladı. Eğer altının ons fiyatı gerçekten 1800$ barajını aşmayı başarırsa altının yeni bir rekora koştuğunu görebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap