Peter Schiff’in Bitcoin problemi çözüldü: Hata yaptığını itiraf etti

Peter Schiff’in Bitcoin problemi çözüldü: Hata yaptığını itiraf etti

Paylaş
Peter Schiff’in Bitcoin problemi çözüldü: Hata yaptığını itiraf etti

Bitcoin’e yaptığı ağır eleştirilerle tanınan altın yatırımcısı Peter Schiff, geçtiğimiz günlerde sahip olduğu tüm BTC’lere erişimini kaybettiğini açıklamıştı.

Ekonomist, cüzdanının bir şekilde bozulduğunu ve şifresinin artık geçerli olmadığını belirterek “Bitcoin sahibi olmanın kötü bir fikir olduğunu biliyordum ama bu kadar kötü olduğunun farkına hiç varamadım.” demişti.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra ikinci bir açıklama yapan Schiff’in Bitcoin’i yersiz bir şekilde suçladığı ortaya çıktı. Schiff, bu durumun Blockchain Wallet’ta kullandığı PIN ile şifreyi birbirine karıştırması nedeniyle yaşandığını itiraf etti.

Blockchain Wallet’ta hem bir şifre hem de 4 basamaklı bir PIN kodu kullanılıyor. Şifre, oturumun kapatılmış olmasından sonra tekrar açabilmek için isteniyor. Bununla beraber PIN ise oturumun kapatılmadığı, sadece uygulamanın kapatıldığı durumlarda talep ediliyor.

Öte yandan Schiff’in en büyük hatası veya kendisi için bu cüzdanı kurduğu söylenen ShapeShift CEO’su Erik Voorhees’in cüzdanı kurarken 12 veya 24 kelimelik bir kurtarma ifadesini (seed) kaydetmemesi. Uygulamanın kendisi de kullanıcıyı seed’i kaydetmeye zorlamıyor.

BTC’ler, Schiff’e Bitcoin’i daha iyi anlayabilmesi için Anthony Pompliano’nun öncülük ettiği bir kampanyada topluluk tarafından hediye edilmişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap