Peter Schiff Bitcoin’deki Fiyat Artışı Nedenlerini Açıkladı

Peter Schiff Bitcoin’deki Fiyat Artışı Nedenlerini Açıkladı

Paylaş
Peter Schiff Bitcoin’deki Fiyat Artışı Nedenlerini Açıkladı

Kriptokoin – Bitcoin’deki fiyat artışı nedenlerine yönelik olarak herkes farklı şeyler söylüyor. Analistlerin yaklaşımları farklı olsa da en çok dikkat çekenlerden birisi kuşkusuz Peter Schiff.

Bitcoin’in fiyatı, ABD’nin İran’ın üst düzey generali Qassem Soleimani’yi öldürmesiyle ilgili haberlerin ardından yüzde beşten fazla bir artış gösterdi. Bu durum birçok kripto meraklısı için “güvenli liman” söyleminin bir kez daha gündeme gelmesini sağladı. Ancak Bitcoin muhalifi olarak bilinen Peter Schiff bu fiyat artışına yönelik tamamen farklı bir yaklaşım sergiliyor ve arkasında spekülatörlerin olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin’deki Fiyat Artışı – İki Farklı Hikaye

Soleimani, ABD Başkanı Donald Trump’ın emriyle düzenlenen bir ABD hava saldırısında öldükten hemen sonra Bitcoin ve altın fiyatları yükselmeye başladı. Bu arada, ABD hisse senetlerinde bir gerileme gözlemlendi ve S&P 500, Noel Baba rallisinden sonra yüzde bir düştü.

Ancak Schiff, altının yatırımcılar tarafından güvenli bir liman olduğu düşünülen tek varlık olduğundan emin. Öte yandan Bitcoin, artan jeopolitik gerilimler nedeniyle insanların daha fazla para biriktirmesini bekleyen spekülatörler nedeniyle değerinin arttığını vurguluyor.

Bitcoin 100 Dolara Kadar Gerileyebilir mi?

Schiff, önde gelen kripto para biriminin dolandırıcılıkfaaliyetinden başka bir şey olmadığını ifade eden en uslanmaz Bitcoineleştirmenlerinden biri. Bitcoin geçenlerde neredeyse yüzde dört düştüktensonra Schiff Bitcoin’i 2020’lerin en kötü performans gösteren varlığı olarak isimlendirdi.

Mali yorumcu, Bitcoin’in ABD hisse senetlerine kıyasla daha hızlı bir oranda düşmesini bekliyor. Lider kripto para birimi ile ilgili olarak Schiff’in beklentisi ise birkaç yıl içerisinde  100 dolar seviyelerine düşmesi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap