Peter Brandt Bitcoin’de düşüş imâ etti, takipçilerden tepkiler gecikmedi

Peter Brandt Bitcoin’de düşüş imâ etti, takipçilerden tepkiler gecikmedi

Paylaş
BTC Piyasası: Peter Brandt Bitcoin’de düşüş imâ etti, takipçilerden tepkiler gecikmedi

Son dönemde yaptığı yorumlarla tepki çeken, hatta Cardano (ADA) fiyatında önce çok ciddi bir düşüş bekleyip daha sonra fikir değiştirdiğini belirten analist Peter Brandt, yeni bir Bitcoin yorumu yaptı ancak burada da takipçilerinin eleştirilerine maruz kaldı.

Twitter hesabından Bitcoin’in şu anda Şubat ayında başlamış bir boğa sezonunda olmadığını belirten Brandt şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin, Şubat ayında fiyatların düşük seviyede olduğu dönemde başlayan bir boğa sezonu içerisinde değil. BTC şu anda, Şubat ayında fiyatların yüksek olduğu bir dönemde başlayan geniş bir tıkanıklık bölgesinde. Tıkanıklık bölgelerinde yapılan FOMO işlemleri pahalı olabilir”

Willy Woo’dan cevap geldi: BTC için geçersiz

Brandt’in düşüş imâ ettiği bu tweet’e kısa sürede yüzlerce cevap gelirken, takipçiler ünlü analistin ne demek istediğini anlayamadıklarını belirterek tepki gösterdiler. Bir başka ünlü analist ve Bitcoin için çok ciddi yükseliş beklentisinde olduğunu sürekli olarak tekrarlayan Willy Woo’dan da Brandt’e yanıt geldi:

“Geleneksel varlıkların boğa/ayı sezonlarının tanımları Bitcoin için geçersizdir. Onların kayıt defterleri yoktur. Bitcoin’in altında yatan yapı bambaşkadır. Örnek olarak, eğer yatırımcılar güçlü şekilde alım yapıyorlar ancak trader’lar ise kısa pozisyon ile düşüşe oynuyorlarsa, bu bir ayı sezonu olur mu? Geleneksel varlıklar sadece fiyata bakarlar”

ADA konusunda fikir değiştirmişti

Brandt son dönemde yaptığı analizlerle de dikkat çeken bir isim. Tecrübeli analist, Temmuz ayında ADA’nın, 2018’de Litecoin’in yaşadığına benzer bir düşüş görebileceğini belirtmişti.

Bu yorumundan birkaç hafta sonra ise fikrini değiştirdiğini belirten Brandt, yükseliş beklentisi içinde olduğunu söylemişti. ADA daha sonraki hareketleriyle üst üste tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarını kırmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap