Pepsi Yöneticisi, Düzenleyici Netliğin Ehemmiyetine Değindi

Pepsi Yöneticisi, Düzenleyici Netliğin Ehemmiyetine Değindi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Pepsi Yöneticisi, Düzenleyici Netliğin Ehemmiyetine Değindi

PepsiCo İnovasyon Lideri Kate Brady, Consensus 2023 konferansında yaptığı konuşmada, Web3 alanındaki düzenleyici netliğin aciliyetine değindi.

Reddit, Starbucks, Nike, Adidas, PepsiCo ve yüzlerce marka, kitleleri ve müşterileriyle ilgilerini derinleştirmenin bir yolu olarak geçtiğimiz yıl Web3 ve NFT ekosisteminden yararlandı. Fakat Brady, Consensus 2023 konferansında yaptığı açıklamada, ABD’deki düzenleyici uygulama faaliyetlerinin, düzenleyici belirsizliğini ortadan kaldırmadığını bunun da Web3 stratejilerini hayata geçirmek için en büyük zorluk olduğunu söyledi.

Kate Brady: Düzenleyici Netliğe Gereksinim Var

PepsiCo Yeni Jenerasyon DTC Temasları ve İnovasyon Lideri Kate Brady’e nazaran, yeni kuşak Web3 tüketicilerinin işe alınmasına yardımcı olmak için düzenleyici netliğe muhtaçlık var.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kate Brady: “Kendimizi mevcut düzenlemelere uyacak halde yapılandırmak zorundayız ve ne yazık ki bunlar 1940’ların yazılı menkul değer maddelerine dayalı ve modası geçmiş durumda” sözlerini kullandı.

Brady ile birebir fikirde olan Serotonin CEO’su Amanda Cassatt, düzenleyici netliğin büyümeyi getireceğinin altını çizdi.

Cassatt, geçen hafta Avrupa Parlamentosu tarafından kabul edilen ve uzun vakittir beklenen Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatının, bu alandaki merkezi ve merkeziyetsiz projeler ortasında bir ayrım yaptığına dikkat çekti. Cassatt, konuşmasının devamında: “Bence ortaya çıkan en güzel, en kaliteli düzenlemelerden kimilerinin bu ayrımı yaptığını göreceğiz, ki bu harika havalı ve insanları merkeziyetsiz blok zinciri teknolojisine yönlendirecek” sözlerini kullandı.

NFT platformu OpenSea’nin işletme müdürü Shiva Rajaraman, markaların daha geniş bir müşteri yelpazesine ulaşmak için lisanı kriptoya mahsus tabirlerden daha genel terminolojiye kaydırmak için efor sarf ettiğini söyledi.

Rajaraman, markaların yeni kitlelere ulaşmak için kendi lisanlarını ve kolay kullanım yollarını bulmalarının kritik kıymet taşıdığını söyledi. Rajaraman konuşmasının devamında ise şu kelamlara yer verdi: “Belki de bu, bir markanın diki ile topluluklarının ne söylemesini ve ne yapmasını istedikleri ortasındaki kesişimle ilgilidir. Bununla başlayın ve akabinde Web3 unsurlarını ve yapıtlarını bunun üzerinde pozisyonlandırmaya çalışın.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap