Pepe token kurucuları nasıl 3.200 kat para kazandı?

Pepe token kurucuları nasıl 3.200 kat para kazandı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Pepe token kurucuları nasıl 3.200 kat para kazandı?

Son günlerde epeyce konuşulan meme-token projesi Pepe (PEPE) hakkında manipülasyon argümanları büyüyor. Zincir üstü data analistlerinden Lookonchain, değişik transferler tespit edildiğini duyurdu.

Verilere nazaran “pepecexwallet.eth” adresi ile bağlantılı tespit edilen 5 adres, düşük fiyatlardan 8,87 trilyon adet PEPE aldı. Bu alımlarda ödenen ölçü yaklaşık 385 dolardı.

Ancak projenin kurucularına ilişkin olduğu düşünülen bu cüzdanlar, daha sonra 7,76 trilyon meme-token’ı merkezi borsa listelemeleri akabinde sattı. Bu cüzdanlar yaklaşık 1,23 milyon dolar kazanırken yatırımlarını 3.200’e katlamış oldu.

Bazı zincir üstü data analistleri, meme-token projelerini tıpkı şahısların çıkarıyor olabileceğini belirtmişti. WOJAK, TRAD, NEET üzere yeni meme-token projelerinin birebir isimler tarafından piyasaya sürülmüş olabileceğini tez etmişti.

Tüm bu manipülasyon tezlerine karşın meme-token’lara yönelik ilgi artmaya devam ediyor. Yalnızca birkaç gün evvel piyasaya sürülen Pepe Token’in Twitter takipçi sayısı 70 bin bireye ulaştı. Etherscan’e nazaran projenin yatırımcı sayısı ise 43 bin kişiyi aştı.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap