Pek Bilinmeyen Bir Borsa Milyonlarca Bitcoin’lik Hacme Ulaştı!

Pek Bilinmeyen Bir Borsa Milyonlarca Bitcoin’lik Hacme Ulaştı!

Paylaş
Pek Bilinmeyen Bir Borsa Milyonlarca Bitcoin’lik Hacme Ulaştı!

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler Bitcoin tabanlı borsalar aracılığıyla kara para aklandığı paranoyasını arttırdıkça, merkeziyetsiz kripto para borsalarının önemi ve sayısı da artmaya başladı.

2019’un merkeziyetsiz kripto para borsalarının (DEX) yılı olacağı düşünülmekteydi ancak gerçekte çok az sayıda DEX, merkezi olanlara gerçek anlamda yaklaşabildi. Bu da henüz piyasanın ve insanların DEX kullanımına o kadar hazır olmadığını kanıtlamakta.

LocalBitcoins olarak bilinen eşler arası Bitcoin alım satım platformu da ciddi sermaye kontrolleri uygulayan ülkelerde vatandaşların imdadına yetişmekte. Ancak TrustNodes tarafından yayınlanan verilere göre, Tor gibi anonimlik odaklı ağları kullanan merkeziyetsiz borsalar şu sıralar en popüler seçeneklerden birisi haline geldi.

Bitcoin ağ düğümleri için Tor ağını kullanan Bisq isimli bir DEX, milyonlarca BTC’lik ticari hacme ulaştı. Bisq, merkezi bir internet sitesi yerine bitcoin ağ düğümü ve masaüstü yazılımı kullanıyor. Bu da Bisq’in birçok DEX’in yapamadığı hacimlere, yaklaşık olarak haftalık 8 milyon dolara kadar çıkmasını sağlıyor.

Merkezi borsaların hükümetler yüzünden topal bırakıldığı bu sistemde DEX’lerin önemi her geçen gün daha da artmakta ve bu denli önemli bir hacim kesinlikle gelişimi sembolize ediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap