PayPal’dan Kripto Para Firmasına Yatırım!

PayPal’dan Kripto Para Firmasına Yatırım!

Paylaş
PayPal’dan Kripto Para Firmasına Yatırım!

Dünyanın en önde gelen finansal kurumlarından birisi olan PayPal, kripto para girişimi TRM Labs’ın yaptığı yatırım turuna katıldı ve şirketin 4.2 milyon dolarlık yatırım topladığı turda yer aldı.

TRM Labs’ın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada yatırım alınan firmalar arasında PayPal’a ek olarak Initialized Capital, Blockchain Capital ve Y Combinator şirketlerinin yer aldığı da ifade edildi.

2018 yılında kurulan firmanın esas amacı, kripto para sektöründe yer alan finansal kurumları desteklemek. Firma; başta Amerika olmak üzere Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da da bu tarz kurumlara hizmet etme amacını taşıyor.

Sunulan hizmetin önemli kapsama alanları arasında AML kuralları ile uyumluluk ve risk iştah yönetimi yer alıyor.

Ocak ayı başında da 1.7 milyon dolar toplayan firma, bu son yatırım turu ile birlikte 5.9 milyon dolarlık bir fonu toplamayı başardı.

Facebook’un çıkarması beklenen kripto parası Libra’nın kurucu vakıf üyeliğinden ayrılan ve bu haberle geniş yankı uyandıran PayPal ise, bu yatırım turuna liderlik ederek aslında kripto para sektörüne ne kadar ilgi duyduğunu da bir kez daha tescillemiş oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap