PayPal New York Ofisine Blockchain Uzmanı Arıyor

PayPal New York Ofisine Blockchain Uzmanı Arıyor

Paylaş
PayPal New York Ofisine Blockchain Uzmanı Arıyor

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan PayPal, New York ofisinde çalışacak yeni blockchain uzmanları arıyor.

Mali Suçlarla Mücadele

Kripto para borsaları da dahil olmak üzere birçok finans şirketi/borsası günümüzde KYC ve AML gibi çeşitli yasalara uymak zorunda. Şirketler bu yüzden aracılık ettikleri işlemleri detaylı bir şekilde incelemek, yasa dışı işlemleri kısa süre içerisinde tespit etmek ve yetkililere bildirmek zorunda kalıyorlar.

PayPal bu işlemleri daha kolay tespit edebilmek ve mali suçlarla daha etkili bir şekilde mücadele edebilmek için kadrosunu büyütmeye karar verdi. Şirket bu süreç içerisinde blockchain uzmanlarıyla da birlikte çalışmak istiyor.

PayPal’ın New York ofisinde müdür olarak çalışacak olan bu kişinin yasal uyumluluk alanında 10 yıllık tecrübesi olması gerekiyor. Bu kişi işe alınması halinde mali soruşturmalarını inceleyecek, blockchain sektöründeki yenilikler hakkında araştırma yapacak ve genel olarak blockchainin yeni kullanım alanlarına dair raporlar verecek.

PayPal ve Blockchain

PayPal gibi şirketlerin blockchain ile ilgili bu tarz araştırmalar yapıyor olmaları aslında blockchainin sadece dijital para sektöründe kullanılmak zorunda olmadığının bir göstergesi.

PayPal bundan bir süre önce Cambridge Blockchain gibi bir şirkete yatırım yapmıştı. Bu şirket de blockchainin dijital para geliştirmek amacıyla değil veri takibi ve yönetimi yapabilmek için kullanıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap