PayPal kurucularından Peter Thiel: Bitcoin’in rekorları, gerçek enflasyon göstergesi

PayPal kurucularından Peter Thiel: Bitcoin’in rekorları, gerçek enflasyon göstergesi

Paylaş
Uzman Coin: PayPal kurucularından Peter Thiel: Bitcoin’in rekorları, gerçek enflasyon göstergesi

PayPal’ın kurucularından ve Facebook’un erken dönem yatırımcılarından biri olan Peter Thiel, Bitcoin ve enflasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.

“FED gözünü kapatmış durumda…”

Amerikan medyasından Bloomberg’e konuşan Thiel, Bitcoin’in sürekli olarak rekor kırmasının, gerçek enflasyonun en büyük göstergesi olduğunu söyledi:

“FED şu anda gözünü enflasyona kapamış durumda. Bitcoin’in fiyatının her geçen gün rekor kırması gerçek enflasyonla karşı karşıya olduğumuzun bir kanıtı.”

“60 bin dolar Bitcoin için yüksek bir seviye”

Tüm bu sözlerine rağmen dolar milyarderi işadamı, şu anki Bitcoin fiyatının da alım yapmak için yüksek olduğunu belirtti:

“Bitcoin şu anda 60 bin dolar ve bence bu seviye agresif bir şekilde alım yapılacak yerlerden değil. Keşke daha ucuz fiyatlarda Bitcoin alsaydım.”

Thiel geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’yu övmüş ve onun kimliğini gizleyerek iyi bir şey yaptığını ve tam tersi durumda devletlerin onu kesinlikle tutuklayacağını belirtmişti.

En yüksek kapanışı yaptı

Öte yandan Bitcoin, Ekim ayını 61 bin 300 dolar seviyesinde kapatarak, tarihinin en yüksek aylık kapanışını yaptı. TSİ gece yarısı 61 bin doların üzerine çıkan en büyük kripto para, sabah saatlerinde ise 60600 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bir süredir enflasyonun geçici olduğunu ancak beklenenden uzun sürebileceğini belirten FED başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günü, kurumun valık alımlarını azaltıp azaltmayacağını açıklaması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap