PayPal kurucu ortağı Thiel: Satoshi’nin kimliği için ipuçları o adadaki toplantıda

PayPal kurucu ortağı Thiel: Satoshi’nin kimliği için ipuçları o adadaki toplantıda

Paylaş
Uzman Coin: PayPal kurucu ortağı Thiel: Satoshi’nin kimliği için ipuçları o adadaki toplantıda

Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’nun kimliği sadece kripto para topluluğu değil, tüm dünya tarafından merak edilen bir konu haline geldi. İngilizce yazım tarzından dolayı Adam Back ya da MS hastalığı yüzünden hayatını kaybeden Hal Finney olabileceği yönündeki teorilere kadar birçok iddia senelerdir ortalıkta dolaşırken, konuyla ilgili önemli bir fikir de PayPal’ın kurucularından olan Peter Theil’den geldi.

“Satoshi, E-Gold’dan ders çıakrdı”

Miami’de düzenlenen bir konferansta konuşan Alman asıllı işadamı, Satoshi’yle ilgili ipuçları için 2000 yılının Şubat ayındaki buluşmaya gidilmesi gerektiğini söyledi:

“Benim teorim Satoshi’nin 2000 yılında birçok kişinin toplandığı ve E-Gold’un tartışıldığı o toplantıda kesinlike Satoshi’nin de olduğudur. E-Gold LTD2nin kuruluşu için 2000 yılının Şubat ayında Anguilla’daki o kumsalda yaklaşık 200 kişi toplanmıştık. Merkez bankalarını çökertmek ve devrimi o sahilde başlatmak istiyorduk. PayPal da, E-Gold ile birlikte çalışabilecekti. Plân buydu. Tüm merkez bankalarını bitirecektik ama olmadı. Satoshi de bence orada toplanan 200 kişi arasındaydı. Hatta o toplantıdan ve daha sonra yaşananlardan ders çıkardı. Bir şirketinizin ve kimliğinizin olmaması gerektiğini anladı”

“Eğer bulunsaydı tutuklanırdı”

Daha sonraki yıllarda Satoshi’nin kimliğini hiçbir şekilde aramadığını ve o gün o sahilde kimlerin olduğunu araştırmadığını belirten Thiel şunları söyledi:

“Bu konuda çok fazla spekülasyon yapılıyor ve bu durum kripto para sektörünün aleyhinedir. Ben o günkü toplantıda kimlerin olduğunu da araştırmadım. Ancak Satoshi’nin kim olduğunu bilseydik, hükumet onu zaten tutuklardı”

Bugün hala Satoshi Nakamoto’nun kimliği bilinmiyor ve Bitcoin’in yaratıcısının cüzdanlarında değeri 64 milyar dolara yakın 1 milyondan fazla Bitcoin bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap