PayPal CEO’su Bitcoin Yatırımcısı Çıktı!

PayPal CEO’su Bitcoin Yatırımcısı Çıktı!

Paylaş
PayPal CEO’su Bitcoin Yatırımcısı Çıktı!

PayPal CEO’su Dan Schulman, Fortune için yeni bir röportaj verdi ve kripto paralarla ilgili beklenmedik bir açıklama yaptı.

Schulman’a röportaj sırasında “kripto para sahibi olup olmadığı” soruldu ve Schulman şu anda kripto para piyasasında sadece “Bitcoin’e yatırım yaptığını” söyledi.

Blockchain ve Kripto Para

PayPal CEO’su Dan Schulman konuya öncelikle Blockchain hakkında konuşarak başladı. Schulman, PayPal olarak Blockchain’i yakından takip ettiklerini ancak Blockchain teknolojisinin ciddi anlamda gelişmesi gerektiğini vurguladı:

Blockchain’in gerçekten gelecek vaat ettiğine inanıyoruz. Ama önce günümüzdeki altyapı sisteminin yapamadığı bir şeyi yapabiliyor olması lazım. Çoğu insan Blockchain’in daha verimli olduğunu düşünüyor ama günümüzde kullanılan sistemler zaten gayet verimliler. İki tarafın arasına bazen bir aracı girebiliyor ama sistemin altyapısı gayet verimli. O yüzden Blockchain ile ilgili en güzel çalışmaların kimlik gibi konularla ilgili olacağını düşünüyoruz.

Schulman daha sonra kripto paralar hakkında konuştu ve kripto para fiyatlarının çok hareketli olduğundan bahsetti. PayPal olarak kripto para konusunda büyük bir talep görmediklerini belirten Schulman, kripto paraların günümüzde birer para biriminden ziyade emtia olarak kullanıldıklarını ama yine de belli başlı ülkelerde kullanışlı olabileceklerini söylüyor.

Schulman’a bunun üstüne kendisinin bir kripto para yatırımı yapıp yapmadığı soruldu ve Schulman bu soruya şu yanıtı verdi:

Evet. Bitcoin. Sadece Bitcoin.

Facebook Konusu

Schulman röportaj sırasında PayPal’ın Facebook’un Libra projesinden neden ayrıldığından da bahsetti. Kendisinin açıklamalarına göre PayPal ve Facebook arasında herhangi bir sorun yaşanmadı.

Schulman’ın röportajda paylaştığı bilgilere göre PayPal’ın projeden ayrılmasının tek sebebi Facebook ile yollarının bir noktada ayrılmış olmasıydı:

Facebook bizim de çok ilgilendiğimiz, takip etmek istediğimiz ve belki gelecekte bizim de girebileceğimiz bir yola girdi. Onlara bol şans diliyorum.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap