Parity’den Açıklama: Ethereum’a Saldırı mı Düzenleniyor?

Parity’den Açıklama: Ethereum’a Saldırı mı Düzenleniyor?

Paylaş
Parity’den Açıklama: Ethereum’a Saldırı mı Düzenleniyor?

Parity bundan birkaç saat önce epey önemli bir duyuru yayınladı ve Ethereum ağındaki düğümlere bir saldırı düzenleniyor olma ihtimalinden bahsetti.

Hem Parity hem Ethereum ekibi tarafından önemle üstünde durulan bu duyuru şimdiden pek çok kullanıcıyı endişelendirmiş durumda.

Saldırı İhtimali

Parity sürümünü kullanan Ethereum kullanıcıları bu sürüm sayesinde Ethereum ağına daha hızlı bir şekilde senkronize olabiliyorlar. Bu da gerek hizmet sağlayıcılarının, gerek borsaların gerekse madencilerin işine geliyor. Çünkü kullanıcılar bu sayede ağı hem daha hızlı hem daha güvenli bir şekilde kullanmış oluyorlar.

Parity tarafından yapılan açıklamalara göre ise Ethereum’daki Parity kullanıcılarına bir saldırı düzenleniyor olabilir. Bu saldırı ihtimalini birkaç saat önceki duyurusunda dile getiren Parity ekibi, tüm kullanıcıları güncel sürüme geçmeye davet etti:

Parity sürümündeki sorunun tam olarak ne olduğunu bilinmiyor ancak Peter Pratscher gibi kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgilere göre sorun, Parity’nin eski sürümünden kaynaklanıyor. Sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre eski sürümü kullanan kişiler bazı hatalarla karşılaşıyor, senkronizasyon sürecinde problem yaşıyorlardı.

Gerek Ethereum gerek Parity ekipleri bu durumun olası bir saldırıdan kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyor ve tüm düğüm operatörlerini güncel sürüme geçmeye çağırıyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap