Paribu CEO’su Yasin Oral: Geri sayımı başlattık

Paribu CEO’su Yasin Oral: Geri sayımı başlattık

Paylaş
Paribu CEO’su Yasin Oral: Geri sayımı başlattık

Kripto para borsası Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, Paribu’nun resmi blog sayfasında yayınlanan “2020 yolculuğunda Paribu ve yol haritası” başlıklı yazıda, 2017’de faaliyete geçen borsanın geçmişinin kısa bir değerlendirmesiyle beraber 2020 planlarından bahsetti.

“Paribu’nun yolculuğu 2017’de başladığından bu yana önceliğimiz daima müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve standartları belirleyecek nitelikte hizmet sunmak oldu.” diyen Oral, “Paribu’nun kurulduğu günden itibaren kendimizi en iyi anlatacak şeyin verdiğimiz hizmetin kalitesi olduğunu biliyorduk ve yanılmadık. Kısa sürede pazar lideri olmamız, bunu sürdürülebilir hale getirmemiz ve 550 bini aşan kullanıcı sayımız bu konuda haklı olduğumuzu gösteriyor.” ifadelerini kullanıyor.

“Görünür olmak için manipülatif veriler yayınlamadık”

Daha görünür olmak uğruna asla manipülatif veriler, suni olarak şişirilmiş işlem hacimleri yayınlamadıklarını vurgulayan Oral, Paribu’nun yaklaşımlarının ve kültürünün Türkiye’de kripto para ekosisteminin gelişmesini sağladığını, böylece Türkiye’nin yabancı kripto para platformları için de cazip bir pazar olarak görülmeye başlandığını belirtiyor.

Paribu CEO’su, ardından yabancı kripto para platformlarını kastederek “Kripto para ve lisanslandırma konularında öncü olan ülkelerde dahi kendisine bir merkez bulamamış platformların Türkiye’de müşteri odaklı hareket etmelerini beklemek zor.” yorumunu yapıyor.

“Türkiye menşeili bir dünya markası yaratıyoruz”

2017’de, Paribu’nun kuruluşundan birkaç ay sonra resmi verilere göre dünyanın en büyük işlem hacmine sahip 16. platformu olmaya başardıklarının altını çizen Oral, Türkiye menşeili bir dünya markası yaratma çalışmalarının son aşamasında bulunduklarını kaydetti ve devamında şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paraların gündelik hayatta kullanımını yaygınlaştıracak çalışmalarımız için geri sayımı başlattık. Kullanıcı varlıklarının güvenle saklanması konusunda regülatif standartlara örnek teşkil edecek tasarılar geliştiriyoruz. Paribu blokzincir ağını kurarak Türkiye’nin bu teknolojiden daha efektif şekilde yararlanması için adımlar atıyoruz. Ayrıca blokzincir temelli sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışıyoruz. Bu süreçte, dün olduğu gibi gelecekte de müşteri odaklı yapımızı koruyacağız. Müşterilerimizin de iyi bildiği gibi, Paribu kârlılık uğruna kaliteli hizmetlerinden ödün vermeyecek. Verdiğimiz hizmetin kalitesi ise bizim görünürlüğümüzün öncelikli ögesi olmaya devam edecek.”

Paribu’nun bir süredir ödeme devi Visa ile çalışma halinde olduğu biliniyor. Geçtiğimiz ay Visa iş birliği ile hazırlanan bu projenin detayları bir basın toplantısıyla açıklanacaktı ancak toplantı ilerleyen bir tarihe ertelendi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap