Parçalara ayrılan DOGE NFT’sinin değeri 225 milyon dolara çıktı

Parçalara ayrılan DOGE NFT’sinin değeri 225 milyon dolara çıktı

Paylaş
Uzman Coin: Parçalara ayrılan DOGE NFT’sinin değeri 225 milyon dolara çıktı

2021 yılına damga vuran coin’lerden olan Dogecoin’e olan ilgi hiçbir alanda bitmek tükenmek bilmiyor. Ona benzeyen birçok token’ın bile ciddi ilgi gördüğü bir evrende, DOGE NFT’leri için de milyonlarca dolar ödeniyor. Hem de parçalara ayrılmış bir NFT için…

NFT, milyarlarca token’laştırılmış hisseye ayrıştırıldı

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında orijinal DOGE NFT’sini 4 milyon dolara satın alan merkeziyetsiz sanat koleksiyon platformu PleasrDAO, geçtiğimiz günlerde de bu NFT’yi, F-NFT’ye, yani ayrışmış/parçalanmış NFT’ye çevirme kararı almıştı. Fractional.art platformuyla yapılan çalışma sonucunda DOGE NFT’si, 16,969,696,969 (16 milyar 969 milyon 696 bin 969) token’laştırılmış hisseye bölündü.

İşte bu hafta PleasrDAO, SushiSwap’ın token satış platformu MISO’yu kullanarak bu NFT’nin %20’lik bölümünü DOG token’ı şeklinde açık artırmaya sundu. Açık artırmada, toplam 1796 alıcıdan 11 bin 942 WETH (wrapped Ethereum) toplandı (yaklaşık 45 milyon dolar).

Haziran’da 4 milyon dolar, şimdi ise 225 milyon dolar!

Şu anda MISO üzerinde bir DOG token fiyatı 0.0000035186 WETH ya da dolar paritesi olarak 0.013$… Mint edilen token’ların sayısı göz önüne alındığında Haziran ayında 4 milyon dolara alınan bu NFT’nin fiyatı şu anda 225.3 milyon dolara denk geliyor.

PleasrDAO’dan verilen bilgiye göre ayrıca açık artırma ile satılan %20’lik token’ların yanısıra ek olarak %25’lik DOG token da, topluluk program ve geliştirmeleri için saklanıyor.

NFT ayrıştırma metodu daha çok kullanılmaya başlandı

NFT ayrıştırma (fractionalization-kesirlere bölme) son dönemin hızla ilgi toplayan bir metodu. NFT endüstrisinin hızla büyümesi ve ilgi toplaması, küçük yatırımcının sanat eserleri ya da CryptoPunks gibi büyük talep alan ürünleri yüksek fiyattan alamamalarına sebep oluyor. NFT ayrıştırma metodu sayesinde ise perakende yatırımcılar, o NFT’nin bir parçasını alma hakkına sahip olabiliyorlar.

NFT ayrıştırma platformu olan Fractional.art kısa süre önce tohum yatırım fonlamasında 7.9 milyon dolar topladığını açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap