Papara CEO’su Ahmed Karslı’dan kripto para kararı ile ilgili açıklama

Papara CEO’su Ahmed Karslı’dan kripto para kararı ile ilgili açıklama

Paylaş
Uzman Coin: Papara CEO’su Ahmed Karslı’dan kripto para kararı ile ilgili açıklama

Kripto para borsalarında para yatırma ve çekme süreçlerinde başvurulan uygulamalardan biri olan Papara’nın CEO’su Ahmed Faruk Karslı, TCMB’nin kripto varlıkların ödemelerde kullanılmamasına dair yönetmeliği üzerine açıklamalarda bulundu.

Karslı, TCMB’nin bir süredir kripto paraları anlamaya çalıştığını ve bunun için efor sarf ettiğini bildiklerini belirterek “Bizden ve diğer sektör paydaşlarından bunlarla ilgili çok fazla bilgi talebinde bulunuldu.” dedi.

Karslı, sözlerinin devamında “Bir düzenleme yapma gereği hasıl olmuş ve yapılacak en kolay düzenleme de yasaklamaktır. Uğraşmaktansa yasaklamayı tercih etmek çok daha kolay.” şeklinde konuştu.

Düzenlemede Papara’yı finansal açıdan etkileyecek bir sonuç olmadığını söyleyen Karslı, “Kripto varlıklara ilişkin işlemler 2020 gelirlerimizin yüzde 10’u bile değil.” ifadelerini kullandı.

Karslı’nın açıklamalarından diğer satır başları şöyleydi:

“Bir hukukçu ve 5 yıldır fintek dünyasında yer alan birisi olarak beni ülke adına endişelendiren bir düzenleme bu.”

“Yaratılmaya çalışılan faydayı gerçekten anlayabilmiş değilim. Bence biraz anlama eksikliği var. Daha çok zaman geçirmek, sektör paydaşlarıyla konuşmak, anlamak gerekirdi diye düşünüyorum.”

“Bugüne kadar biz Türkiye’de regülatörün desteğini arkamızda hissettik. Benim bildiğim kadarıyla dünyada bir işi yapamayacağına veya kripto paralarla ilgili bir faaliyette bulunamayacağına dair yapılan ilk düzenleme.”

“Alınması gereken aksiyon neyse biz hepsini almaya açığız. Herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap