Pakistan Başkanı Blockchain Teknolojisini Eleştirdi!

Pakistan Başkanı Blockchain Teknolojisini Eleştirdi!

Paylaş
Pakistan Başkanı Blockchain Teknolojisini Eleştirdi!

Pakistan‘ın Başkanı Dr. Arif Alvi’nin açıklamalarına göre, ülkenin sanayi sektörünün blockchain, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi ‘farklı’ teknolojilerle baş etmesi gerekiyor.

Yenilikçi teknolojiler son yıllarda dünyanın dört bir yanına bütün bir hızla yayılmaya başladı ve bunlar bazı ülkelerde çok bilindik bir hal alırken, hala söz konusu teknolojilere ‘öcü’ gözüyle bakanlar da mevcut. Pakistan’ın Başkanı da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ülkenin sanayi sektörünü bu konuda uyardı ve dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

17 Aralık tarihinde konuşan Başkan, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin gelişmesinden dolayı da endişe duyduğunu, bunun dijital dönüşüm konusunda büyük bir değişim rolü üstlendiğini ifade etti. Dijital değişim sürecinde çok fazla bileşen olduğunu ifade eden Başkan, bunlardan birisinin kötü amaçlı olması durumunda bütün sistemin zarar görebileceğini de açıkladı.

Blockchain Kullanımı Artıyor

Aslında geçtiğimiz yıllarda başka ülkeler de blockchain devrimine karşı cephe almaya çalışsa da, teknoloji yavaş yavaş kullanımını arttırarak bunun mümkün olmadığını kanıtladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap