Oyun Devi, Bu Altcoin’le İştirak Kurdu: Fiyat Fırladı!

Oyun Devi, Bu Altcoin’le İştirak Kurdu: Fiyat Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Oyun Devi, Bu Altcoin’le İştirak Kurdu: Fiyat Fırladı!

Tezos ile NFT’lere yönelik sorunlu girişiminden yeni çıkmış olan oyun devi Ubisoft, HBAR Vakfı ile bir araya gelerek kripto dünyasına olan inancını artırdı. Anlaşma haberinin ardından bugünlerde kırmızda olan altcoin fiyatı yeşil bölgede bir hayli yol aldı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projesinin Ubisoft ile ortaklığı fiyatını sıçrattı

Tanınmış video oyunu yayıncısı Ubisoft, Hedera Network’ün büyümesini desteklemek için Hedera Yönetim Konseyi ile bir anlaşmaya vardı. Anlaşma, Ubisoft’un Hedera Yönetim Konseyi’ne katılarak ağın gelecekteki yönü konusunda söz sahibi olmasını içeriyor. Ayrıca bir node çalıştırarak ağı güçlendirecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Oyun Devi, Bu Altcoin’le İştirak Kurdu: Fiyat Fırladı! 1

Uzmanlara göre Ubisoft’un Hedera ağına katılmasında somut bir avantajı yok gibi görünüyor. Ancak görünen o ki Ubisoft geleceğe bakıyor ve tıpkı Tezos ile işbirliklerinde olduğu gibi, Tom Clancy Ghost Recon oyunu için oyun NFT’lerini başlatma planlarından çok önce bir doğrulayıcı oldular. Ubisoft’un Blockchain direktörü Didier Genevois tarafından bugün yayınlanan bir Decrypt makalesinde yer alan bir alıntıya göre, şirketi hala Hedera ekosisteminin potansiyelini araştırıyor:

Hedera Network’ün ölçeklenebilirliği, enerji verimliliği ve birçok başarılı şirketten oluşan bir Yönetim Konseyi ile birleştirilmiş yenilikçi konsensüs mekanizması, oyun endüstrisinin uygun kullanım durumları ve güvenli bir şekilde uygun ölçekte oyunlar oluşturmaya başlaması için gerçekten fırsatlar ve uyumlu bir ortam yaratabilir.

Ubisoft, Hedera ortkalığına ilişkin haberin duyulmasının ardından altcoin fiyatı kırmızı bölgedeki 0,2157 dolardan yaklaşık %14 artışla 0,2451 dolara kadar çıktı. CoinMarketcap verilene göre yazının yazıldığı sıralarda altcoin 0,2384 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Oyun Devi, Bu Altcoin’le İştirak Kurdu: Fiyat Fırladı! 2

Ubisoft, Blockchain oyun olanaklarına uzun vadeli bir ilgi duyuyor ve Blockchain dünyasının dışında kripto ve NFT projelerine girişen ilk oyun yayıncısı. Tezos ile birlikte oyun içi NFT’leri Tom Clancy oyununa dahil etmeye yönelik son hamlesi, oyunu oynayanların çoğunluğu tarafından hoş karşılanmadı, ancak hem Ubisoft hem de Tezos deneyimden ders almış oldu. Uzmanlara göre oyun içi NFT’lerin satın alınmasının ana akım haline gelmesi muhtemelen sadece bir zaman meselesi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap