Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 4 Altcoin’den Alıyor!

Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 4 Altcoin’den Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 4 Altcoin’den Alıyor!

Kurumsal yöneticilerin yatırımlarına bakıldığında, Bitcoin ve altcoin yatırım fonlarına girişlerin geçen hafta keskin bir şekilde arttığı göze çarpıyor. CoinShares’ın verilerine göre Ethereum (ETH), 9 haftalık fon çıkışı lanetini bozmuş gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin ürünlerine 75.3 milyon dolarlık fon aktı

CoinShares’in Pazartesi günü açıkladığı verilere göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 75.3 milyon dolar değerinde kümülatif giriş kaydetti. Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri 25.1 milyon dolar değerinde giriş görürken, Ethereum ürünleri 20.9 milyon dolar sermaye çekti. Birkaç altcoin için de pozitif girişler bildirildi. Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) ürünleri de bu hafta net pozitif giriş kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 4 Altcoin’den Alıyor! 1

Kripto fonlarına giren fon, art arda dört hafta boyunca yükseldi. Bu durum, 2021 sonundaki büyük düşüşlerin tersine çevrilmeye başladığına dair işaretler sunuyor. Dört haftalık süreçte, kripto fonları 209 milyon dolar topladı. Kurumsal yöneticilerin, yıl sonundan önce kâr elde etmek ve ayrıca aşırı piyasa volatilitesinden kurtulmak için 2021’in sonunda kripto para birimi ürünlerine yatırımını azalttığı düşünülüyor. Bitcoin’in piyasa duyarlılığını ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi, Ocak ayı başlarında “aşırı korku”dayken son haftalarda istikrar kazandı ve piyasanın aşırı korku aşamasından çıktığını gösteriyor.

Kurumlar, piyasada önemli bir rol oynuyor

Uzmanlar piyasanın kesin bir dip oluşturup oluşturmadığı konusunda çelişkide kalırken, CoinShares’in giriş verileri, kurumsal yatırımcı duyarlılığına yönelik bir analiz sunuyor. Kripto para birimi varlıklarına yönelik kurumsal talep geçtiğimiz yıl içinde önemli ölçüde arttı ve artık piyasa dinamiklerini etkilemede daha büyük bir rol oynuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 4 Altcoin’den Alıyor! 2

En büyük kripto varlık yöneticisi olan Grayscale, şu anda yönetim altında 37,6 milyar dolarlık varlığa sahip ve amiral gemisi GBTC Bitcoin ürününü borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürmek istiyor. Bu arada, Kanada’da Purpose Bitcoin ETF, yatırımcıların spot ürüne yönelik güçlü iştahını yansıtan büyük girişler kaydetmeye devam ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap