Ortalama Dolar Maliyeti: Bu Stratejiyi Kullanan Bitcoin Yatırımcıları Yakında Zarar Edebilir

Ortalama Dolar Maliyeti: Bu Stratejiyi Kullanan Bitcoin Yatırımcıları Yakında Zarar Edebilir

Paylaş
Ortalama Dolar Maliyeti: Bu Stratejiyi Kullanan Bitcoin Yatırımcıları Yakında Zarar Edebilir

Kriptokoin – Bir kripto yatırımcısının, risk iştahı veya gelir düzeyi gibi önemli faktörlere bağlı olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatıtım yapmayı seçebileceği bir dizi sağlam yatırım stratejisi bulunuyor.

Bitcoin’e plan yapmadan yatırım yapanlar önemli kayıplar yaşayabilirler. Bununla birlikte, Bitcoin’i biriktirmenin en yavaş ve en güvenli yöntemlerinden biri, ilk kez kripto para biriminin fiyatının daha da düşmesi halinde yatırımcıları da kaybedebilir.

2019 Yılında Ortalama Dolar Maliyetinde Bitcoin Kayıplara Neden Olabilir

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen herkes için, sık sık alana girmek isteyenlere verilen ilk tavsiyeler arasında, kaybetmek için rahatça karşılayabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamak yer alır.

Tavsiyeler, kripto para birimlerinin siber suçlular için kateter gibi olması veya daha sık olarak kripto para birimleriyle ilişkili volatilitenin, ilk yatırımın tamamen kaybedilmesine neden olabileceği de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle verilmekte.

Kripto yutturmaca balonunun tepesinde bir yatırım stratejisi olmadan Bitcoin’i satın alanlar, FOMO’yu devreye sokup BTC’yi 20 bin dolardan aldılar ise bu noktada, zaten bir zararla satmamışlarsa, yaklaşık iki yıldır ellerindeki varlığın bir kısmını kaybetmiş durumdalar.

Çoğu zaman, piyasa döngüleri, teknik analiz veya temel faktörlerle ilgili tecrübesi olmayan yeni yatırımcılar için “Ortalama dolar maliyeti” olarak adlandırılan yatırımlara daha sabırlı bir yaklaşım göz önünde bulundurulmalı.

Ortalama dolar maliyeti uygulaması, düzenli olarak planlanan aralıklarla bir varlığa sabit, düzenli bir yatırım yapmaktan ibaret. Bu şekilde, varlığın fiyatı doğal piyasa hareketlerinden yükselip alçaldıkça, yatırımcı her zaman düzenli olarak varlık satın alır ve o zamanki asıl giriş fiyatı daha az alakalı hale gelir ve yalnızca ortalama giriş maliyetini etkileyen faktörler olur.

Bununla birlikte, geçen yıl boyunca günde bir dolar Bitcoin’e yatırım yapan kripto yatırımcıları bile, ilk kez kripto para biriminin değerinin düşmesi halinde yakında zarar görebilir.

Bir yıl öncesine dayanan yatırımcılar, Bitcoin’i mevcut fiyatlardan daha düşük bir fiyatla satın alarak ilk ortalama alım fiyatlarını 3 bin ile 6 bin dolar arasında bir yerde tutarlardı. Ancak Nisan 2019 rallisinden sonra, Bitcoin fiyatı 6 bin doların üzerine çıkarak, 14 bin dolarakadar yükseldi.

Kripto varlığı yılın ikinci yarısının büyük bir kısmında 10 bin doların üzerinde işlem görerek günlük ortalama alım fiyatının zamanla yükselmesine neden oldu. Ve şimdi Bitcoin 6 bin dolara geri düşüyor, kripto varlığına ortalama dolar maliyeti olan bir kişi, en güvenli ve en etkili yatırım stratejisi olarak kabul edilen şeyleri kullanmasına rağmen, yakında bir zararla karşılaşabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap